Datum:

Jarní počasí přímo vybízí k tomu objevovat nové destinace. Dny se prodlužují, sluníčko svítí a příroda se probouzí. Dnes vám proto přinášíme pět destinací, které jsou pro jarní eurovíkendy jako stvořené. A abyste měli z čeho vybírat, jsou to destinace v různých koutech Evropy. Jste zvědaví?

Výhled na Akropolis Pantheon

Lisabon

Jedno z nejstarších měst na celém světě skrývá spoustu pokladů – historických památek, tradičních uliček, výhledů na město a na moře, výborných restaurací a kaváren,… Nejoblíbenější lisabonská památka je maurský hrad Castelo de Sao Jorge. Blízko hradu můžete navštívit románskou katedrálu Sé Partriarcal a kostel Igreja de Santo António da Sé. Zemětřesení v 18. století přečkal chrám Pantheon, který najdete kousek od maurské čtvrti. Výjimečnou stavbou je most Vasco de Gama otevřený v roce 1998.  S délkou 17,5 km je nejdelším mostem v celé Evropě a spojuje severní a jižní části Portugalska. Lisabon je plný muziky, najdete v něm portugalské falos, jazz, klasickou i moderní hudbu. Město je plné kopců, takže si přibalte pohodlnou obuv, ať se vám objevuje příjemně.

Portugalsko, Lisabon výhled

Miláno

Asi těžko si lze představit více italské město než je Miláno. Najdete v něm umění, památky, módu, vynikající zákusky a kávu. Začněme uměním. Můžete zajít do světoznámého Teatro alla Scala na operu, vidět obraz Poslední večeře od Lenoarda da Vinciho, obdivovat díla italských malířů v nejslavnější milánské galerii Pinacoteca di Brera nebo v Pinacoteca Ambrosiana. Z památek doporučujeme vidět chrám Dóm na náměstí Piazza del Duomo, kostel Sant'Ambrogio z roku 379 a cihlovou pevnost Castello Sforzesco. Miláno je město módy, ne náhodou tam byly založeny značky Versace, Moschino, Prada a Armani. Až si budete chtít po objevování města a nakupování odpočinout, objednejte si v restauracích tyto italské speciality na doplnění energie.

Miláno, Itálie, výhled na město

Athény

Hlavní město Řecka je jedním velkým muzeem. Starověké památky z různých historických období můžete vidět všude kolem sebe. Nejvýraznější památkou je Akropolis tyčící se nad městem. Stojí tam významné stavby jako Parthenón, Erechtheion a Dionýsovo divadlo. Další pamětihodnosti můžete vidět v Akropolis Museum, na které je dobré si udělat čas na několik hodin. Po kulturních zážitcích se můžete projít na trhy s ovocem, zeleninou a rybami nebo na známé athénské bleší trhy. Na tržišti Agora se v dávných dobách odehrávaly všechny důležité debaty o filozofii, politice a společenském dění. Po výletech městem můžete nabrat síly v parcích nebo v tavernách s řeckými jídly a živou hudbou.

Výhled na Athénskou Akropolis

cestovní pojištění do itálie

Helsinky

Toto severské město je plné historie i moderní architektury, klidu i zábavy. Car Alexandr I. dal městu velkolepý architektonický charakter, který se dnes snoubí s moderními stavbami a technologiemi. Vydejte se za památkami - lodí můžete doplout z centra města k největší námořní pevnosti na světě jménem Suomenlinna a pěšky dojdete k modernímu kostelu Temppeliaukio Kirko postavenému ve skále v roce 1969. Zábavu si užijete v parku Linnanmaki nebo v helsinské ZOO. Výjimečné designové kousky najdete po celém městě, v největší koncentraci jsou na nákupní třídě Esplanadi. Na cestách po severu doporučujeme ochutnat tradiční slaná i sladká finská jídla.

Helsinky senát katedrála Finsko

Oslo

Je město jako stvořené pro aktivní dovolené. Můžete se ztratit v jeho galeriích, procházet se v ulicích nebo sportovat. Za uměním se můžete vydat do Munchova muzea, do Národní galerie nebo Národního muzea. Umění najdete i na ulicích, celé Oslo je poseté sochami. Za vidění stojí typické norské dřevěné domky, najdete je ve čtvrti Gamlebyen. Dalším oblíbeným místem je třída Karl Johan s Královským palácem na jejím konci. Ve městě je vše kousek od sebe, takže se můžete pohodlně přesouvat pěšky. Oslo je výjimečné tím, že v něm můžete jezdit na kajacích, bruslit, lyžovat a běžkovat na stovkách tratí. Po uměleckých a sportovních zážitcích vám určitě přijdou vhod kaloricky vydatné norské speciality.

starobylá pevnost Akershus Oslo Norsko

Kam byste se rádi vydali během vaší příští dovolené? Až už to bude na sever nebo na jih, myslete kromě pohodlné obuvi také na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: lisbon.net, pinacotecabrera.org, visitgreece.gr, visitnorway.com, visitoslo.com, eurovikendy.org

Další články

Luang Prabang – královské město Laosu

Asie je vaše srdcovka, ale Thajsko máte procestované, ve Vietnamu a Malajsii jste už také byli, venku zima, tak kam jet? Laos může být skvělou volbou!

Jak na udržitelnější Vánoce?

Udržitelnost je nyní v módě. Když se ale podíváme do různých zemí světa i na dřívější zvyky na našem území, tak zjistíme, že Vánoce mohou být jiné než dnes. Víte čím? 

eko-vanoce