4 nejslavnější města módy světa a kde v nich skvěle nakoupit

Datum:

Do kterých měst cestují lidé z celého světa, aby viděli na vlastní oči ty nejkrásnější šaty, boty, šperky a designové kousky? Dneska vám ukážeme místa, která jsou slavná nejen svou historií a památkami, ale také tím, jak skvěle se v nich nakupuje. Plánujete třídění šatníku? Možná je na čase začít, aby měly nové kousky oblečení dost prostoru.

Paříž město módy, Eifellovka a červené balóny

New York

Tato metropole je nákupy slavná po celém světě. Mnoho lidí cestuje do New Yorku jen proto, aby si pořídili nové oblečení. Najdete v něm totiž úplně vše – luxusní butiky, obchodní domy, luxusní second handy a vintage obchody i obrovské outlety. Nejslavnější světové značky jako je Louis Vuitton, Prada a další leží na slavné 5. avenue. Lákají vás nejznámější obchodní domy? Vydejte se do Lord&Taylor, Macy’s, Barney’s, Nordstrom, Bloomingdale’s a Saks Fifth Avenue. Výjimečné second handy se nachází v Brooklynu a originální oblečení pro všechny příležitosti ve čtvrti SoHo. Outlet Century 21 v sobě ukrývá běžné značky i kousky od světových návrhářů za hubičku. Pokud chcete zažít něco opravdu výjimečného, jděte na prohlídku po módních showroomech s průvodcem – potkáte se s návrháři, nahlédnete do zákulisí jejich práce, dozvíte se spoustu informací a na místě můžete i nakoupit.

Pátá avenue v New Yorku

Londýn

Londýn se vyhřívá na špičce žebříčku evropských měst, kde se nejlépe nakupuje. Anglická tradice na vás dýchne v obchodech s módou, secesními doplňky a starožitnostmi v historických ulicích, tepající velkoměsto pocítíte v rozlehlých obchodních domech. Kam se tedy podívat? Luxusní i běžné značky najdete v nákupním centru Westfield London, v obchodním domě Liberty nebo v nákupní galerii Harrods. Čtvrť Knightsbridge, ulice Old Bond Street a New Bond Street jsou plné luxusního zboží se značkami jako Versace, Armani nebo Fahri. Pokud milujete anglickou módu, vydejte se do obchodu Mulberry a projděte si celou Regent Street. V okolí nákupního centra Kingly Road je kromě mnoha obchodů s oblečením také plno příjemných kaváren a restaurací, kde si můžete odpočinout. Silný anglický čaj vám doplní síly na další objevování města.

Móda z Paříže i Londýna

Cestovní pojištění - nešetřete na zdraví

Paříž

Ve městě umění je kultura na každém kroku. Kromě obchodů s oblečením a designem jsou po celém centru města prodejní umělecké galerie. Takže si můžete koupit něco krásného na sebe i do vašeho domova. Nejluxusnější značky najdete na bulváru Champs Elysees, v Avenue Montaigne a v Rue de Sèvres. Právě tam si můžete nezávazně vyzkoušet boty od Chanel nebo šaty od Valentina. Pokud dáváte přednost obchodům pod jednou střechou, vydejte se do nákupních galerií LaFayette, Samaritaine nebo Printemps - je v nich úplně vše od butiků přes restaurace až po kavárny. Pokud vás láká exotické zboží, tak se z typicky francouzských míst můžete přesunout jen pár stanic metrem do indické nebo africké čtvrti. Objevíte tam luxusní indické šaty, šperky, látky, barevné africké oblečení a doplňky.

Pařížská slavná nákupní Galerie Lafayette

Miláno

Právě v tomto městě byly založené značky jako Armani, Prada, Gucci, Moschino, Versace a další. Kam jinam se tedy vydat za módou než do jejich italské kolébky? Podobně jako ve Francii se tam módou žije, takže se stačí procházet po ulici a uvidíte skvělé pánské i dámské modely. Až se pokocháte chodícími inspiracemi, vyrazte do luxusní módní čtvrti Quadrilatero della moda a pak do Via Montenapoleone, jsou tam ty nejprestižnější značky světa. Pánové jistě ocení, že mnoho značek má v Miláně obchody rozdělené na pánskou a dámskou konfekci, takže je velký výběr pro muže zaručený. Plné zajímavých obchodů jsou také ulice San´t Andrea, Manozoni, Monte Napoleone a Della Spiga. Město je známé kvalitními botami, které najdete v buticích Sergio Rossi, Francesco Biasia nebo Salvatore Ferragamo. Až budete mít nakoupeno vše, co jste si přáli, užijte si památky v Miláně. Stejně jako kvalitní značky jsou na každém rohu a stojí za to je vidět.

Milano Fashion Week - Týden módy

Do kterého města byste se rádi vydali? Ať už to bude v Evropě nebo za velkou louží, myslete kromě kreditních karet také na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: tripadvisor.cz, iconiq.cz, pelipecky.cz, forbes.cz

Štítky: Evropa , Amerika

Další články

Kam na vinobraní do Slovinska – Vipava, Brda + Kras

Na půli cesty mezi Jaderským mořem a Julskými Alpami leží 3 vinařské oblasti slovinského regionu Přímoří (Primorska). A protože ve Slovinsku asi není možné ochutnat víno, které by nebylo dobré – bez ohledu na jeho cenu, vydejme se sem na výlet za poznáváním vín. 

vinice-srdce-slovinsko

8 tipů, jak si užít Argentinu

Argentina je zemí, kde najdete nejmohutnější vodopády světa, velehorské masivy And, úžasně barevné skalní útvary srovnatelné s americkým Utahem...

FitzRoy-683x346