Datum:

I přes některá omezení se můžete i letošní rok věnovat vašim oblíbeným sportům v cizině. V dnešním článku se podíváme na nejlepší ferraty, nejlepší cyklotrasy a na vyhlášené trasy pro vodáky v Evropě.

Lezení na ferratách - klettersteig Postalklamm

Nejlepší ferraty

Zajištěných horských cest vám doporučíme hned několik. Tatranská magistrála je vhodná pro začínající i pokročilé turisty. Projdete se z Podbanského pod Lomnickým štítem a dojdete až k Bílému plesu. Pokud chcete delší trasu, můžete pokračovat až do Tatranské Javoriny pod horami nebo do Polska. Během cesty uvidíte většinu slovenských hor - Nízké Tatry, Rudohoří, Malou a Velkou Fatru.

Další oblíbená destinace jsou italské Dolomity. Užijete si tam visuté mosty a železné stoupačky. Historie na vás dýche ve Via Della Trincee. Skalní tunely a různé přechody si vychutnáte v Sentiero de Luca. Ferraty najdete také u jezer u Lago di Garda a Lago di Como.

V hornatém Rakousku jsou ferraty takřka na každém kroku, po celé zemi je jich přes 500. V Severních vápencových Alpách si užijí treky začátečníci i zkušení lezci. Středně obtížné ferraty jsou například Dachstein Super Ferrata, Zugspitz Arena nebo Innsbrucker Klettersteig. Před cestou si přečtěte náš článek Jak se připravit na ferraty
 
Vysokohorská turistika

Nejlepší cyklotrasy

Jednou z nejoblíbenějších tras po Evropě je Podunajská cyklostezka. Je dlouhá 1 250 kilometrů a vine se 3 zeměmi. Je rovinatá a proto je vhodná i pro rodiny s dětmi. Další oblíbenou trasou je Alpe Adria, která vede ze Salzburku do italského přímořského letoviska Grado. Trasa je až na dvoje stoupání v Alpách rovinatá a je dlouhá 420 km.

Pokud hledáte kratší cyklostezku, zajeďte si z Brna do Vídně. 160 km zvládnete ujet během pár dní. Část vede po cyklostezkách a část po silnicích. Cestu vám bude zpříjemňovat výhled na vinice.

Dynamické cyklostezky pro horská kola (singltreky) najdete v každé evropské zemi, která má kopce nebo hory. Oblíbené jsou ty u italského jezera Lago di Garda nebo v horách na Sardinii, kde je krásné a teplé počasí po celý rok. Užijete si je také v Rakousku, v Pyrenejích nebo ve francozském Chamonix.

Inspirovat se můžete v našem článku Nejkrásnější cyklistické destinace v Evropě. Pokud chcete mít na horská převýšení nebo delší trasy pomocníka, vyjeďte na letošní aktivní dovolenou na elektrokole. 
 
Horská cyklistika crosscountry singletrek

Kam na vodu

I v tomto případě můžeme doporučit italské Dolomity. Začít můžete na řece Isarco a pokračovat po náročnější řece Passirio. Raftaři ocení peřeje v Noce. Vyhlášené místo je také ostrov Elba. Na toskánském pobřeží dlouhém 91 kilometrů najdete skryté zátoky, jeskyně a majestátní útesy. Z vrcholu Monte Capanne budete mít výhled na pevninu, Korsiku, Montecristo a další ostrovy. Na Elbu se dostanete trajektem z města Piombino.

V sousedním Chorvatsku je na sjíždění vody vyhlášená řeka Cetina v Dalmácii. Zažijete na ní peřeje, pomalé kaňony i klidná místa podobná jezerům. V okolí je rozeseto spoustu malebných vesnic, kde se můžete kochat i odpočívat po plavbě. Mezi další chorvatské favority patří řeky Zrmanja a Krupa s lehkými peřejemi, ohromujícími vodopády i skrytými bazény. Vyrazit můžete na jednodenní i vícedenní výlety. 
 
Kajakování v Itálii na Sardínii

Do vyjmenovaných destinací se letos dostanete nejjednodušeji autem, autobusem nebo vlakem. Před odjezdem na aktivní dovolenou, myslete na pojištění rizikových sportů a pojištění kol a elektrokol. Budou vám krýt záda i kola, ať už jste amatéři nebo profesionálové.
Vy cestujete. My se staráme.

Sjednat cestovní pojištění online

 

Zdroje:invia.cz, hedvabnastezka.cz, forums.mtbr.com, forums.mtbr.com, regiondunaj.cz, kuponer.cz, iexplore.com, awe365.com, tn.nova.cz
 

Další články

7 situací, ve kterých vám cestovní pojištění zachrání úspory

Při komplikacích na cestách může cestovní pojištění ušetřit desítky tisíc až miliony korun. Podívejte se na reálné situace, které se staly našim klientům, a dozvíte se, kolik by je bývaly stály.

uspory-cestovni-pojisteni

3+3 nejkrásnější pláže světa

TripAdvisor, největší cestovatelský portál, pravidelně uveřejňuje přehled nejlepších pláží světa. Aktuální žebříček 25 nejkrásnějších lokalit obsahuje také tři evropské pláže. Tak pokud jste si nevybrali v Karibiku...

beach5