Cestovní pojištění do Chorvatska

Chystáte se do Chorvatska? Zjistěte, jaké cestovní pojištění do Chorvatska zvolit, a inspirujte se užitečnými tipy na cestu!

český lékař na telefonu 24/7

1,5 mil.

pojištěných klientů ročně

vlastní česky hovořící nonstop asistenční služba

16 let

pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním

Vaše dovolená v Chorvatsku s kvalitním pojištěním

Nádherné pláže, pobřežní městečka, starobylé uličky a pohostinná atmosféra jsou důvody, proč je Chorvatsko u Čechů tak populární. Mezi oblíbená místa patří Makarská riviéra se svými plážemi, Dubrovník, který Vás nadchne památkami i odkazem na Hru o trůny, a Split se svou neopakovatelnou atmosférou. Milovníci přírody ocení národní park Plitvická jezera s průzračnými jezery i burácejícími vodopády. 

Míříte do většího města typu Split či Dubrovník, nebo raději upřednostníte pobyt v malé poklidné vesničce? Ať už bude Vaše dovolená jakákoliv, nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění do Chorvatska.

Každé léto se na nás obracejí naši pojištění klienti s různými zdravotními problémy - např. šlápnutí na mořského ježka, ukloiuznutí u bazénu, alergické reakce, ale i vážnější případy typu zlomená noha či infarkt. Neriskujte placení zdravotních výloh v řádu statisíců či milionů Kč, a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění do Chorvatska. Součástí našeho pojištění je rovněž služba českého lékaře na telefonu, který s Vámi zdravotní obtíže prodiskutuje a doporučí Vám vhodné řešení.

Jak se pojistit do Chorvatska?

Vaše cestovní pojištění do Chorvatska sjednáte rychle, jednoduše a pohodlně! Jak to u nás funguje?

 • Zadáte datum, ve kterém plánujete vycestovat.
 • V přehledné tabulce si zvolíte, kterou pojistnou variantu chcete.
 • Můžete si rovněž navolit až 7 připojištění. Díky této variabilitě si můžete Vaše pojištění namodelovat přímo na míru Vaší dovolené.
 • Vyplníte údaje o cestující osobě/osobách.
 • Zaplatíte cestovní pojištění kartou nebo převodem na účet.
 • Veškeré dokumenty Vám přijdou do e-mailu. Rovněž si můžete stáhnout digitální kartičku do mobilu, na které budete mít přehledně všechny informace o Vašem pojištění, kontakty na asistenci a QR kód pro sdílení kartičky např. mezi členy rodiny.

Jaké cestovní pojištění do Chorvatska sjednat?

Vaše cestovní pojištění do Chorvatska by určitě mělo zahrnovat dostatečně vysoký limit léčebných výloh, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění opatrovníka a odpovědnost za škody, které někomu způsobíte, a škodu na osobních věcech. Všechna tato pojistná rizika máme automaticky zahrnutá ve všech balíčcích našeho pojištění.

Chorvatsko je země, do které čeští turisté rádi cestují automobilem. Pokud patříte mezi ně, rozhodně doporučujeme sjednat si připojištění cesty autem. Pomůže Vám v případě, když se Vaše vozidlo stane nepojízdným. Zajistíme opravu Vašeho auta na místě či v partnerském servisu, případně odtah do servisu v ČR. Pokud se bude jednat o delší opravu, zajistíme Vám ubytování a náhradní dopravu zpět do ČR.

Pokud se do Chorvatska chystáte letecky, doporučujeme připojištění cesty letadlem, které Vám podá pomocnou ruku v případě vymáhání škod po od leteckých dopravců při zpoždění, přesměrování či zrušení letu.

V rámci našeho jednorázového pojištění SingleTrip nabízíme celkem 3 varianty s různými limity krytí. Pro Vaši cestu do Chorvatska doporučujeme variantu Comfort, která v sobě zahrnuje léčebné výlohy ve výši 25 milionů Kč. Díky tomu budete mít odpovídající krytí i pro případ závažnějších úrazů či onemocnění. Výhodou je I vyšší limit, týkající se škody na osobních věcech (až do výše 60 000 Kč). 

Dovolená v Chorvatsku - důležitá telefonní čísla

 • Číslo na záchrannou službu: 194
 • Policie: 192
 • Hasiči:  193
 • Mezinárodní tísňová linka: 112
 • Číslo na českou ambasádu v Chorvatsku: +385 161 772 46
 • Číslo na naši asistenční službu: +420 221 860 606

 Proč potřebuji cestovní pojištění do Chorvatska?

Přestože se tato země stala členem Evropské unie a máte zde nárok na zdravotní péči, vyplatí se Vám sjednat cestovní pojištění do Chorvatska. I když v nemocnici předložíte Váš evropský průkaz zdravotního pojištění (Vaši modrou kartičku pojištěnce),  budou po Vás chtít spoluúčast ve výši 20 % z ceny zdravotního úkonu. Například ošetření v chorvatské nemocnici stojí 10 EUR, a za každý den hospitalizace zaplatíte 15 EUR.

Dalším problémem, kvůli kterému se Vám může pobyt prodražit, je ošetření v soukromých nemocnicích - v případě, že se zraníte nebo onemocníte, můžou Vás převézt do nejbližšího zdravotního zařízení. Jestliže poblíž není žádná veřejná nemocnice, převezou Vás do soukromé, kde si veškerou zdravotní péči musíte hradit sami. Toto může být problém třeba při pobytu na ostrovech, nebo v menších pobřežních vesničkách, kde se nenachází žádné státní zdravotní zařízení. 

Například velmi častým úrazem turistů na dovolené v Chorvatsku je poranění mořským ježkem. Nejedná se o takovou banalitu, jakou by se mohlo na první pohled zdát - ve většině případů musí poraněný člověk do nemocnice, protože je téměř nemožné bodliny z kůže vyndat, zalamují se a hrozí tak riziko zánětu. Ošetření tohoto typu poranění v soukromé nemocnici může vyjít v přepočtu na tisíce Kč.

Proč se pojistit u ERV?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali včasnou a adekvátní péči. Díky naší mezinárodní asistenční síti jsme schopni zareagovat velmi rychle a zajistit pomoc v nejbližším ověřeném zdravotnickém zařízení. Nasmlouvaná zařízení osobně prověřujeme.

Jsme pojišťovna, ale cestovní. Máme to jinak, protože cestováním žijeme. Už více než 100 let. Škody vyplácíme férově do 7 pracovních dnů. Přes milion klientů ročně z nás dělá českou jedničku na trhu cestovního pojištění.

 

Cestování do Chorvatska - co vědět před cestou

Pro vstup na území Chorvatska Vám postačí pouze občanský průkaz. Pokud do této země jedete autem, je třeba zakoupit dálniční známku. Přímo na území Chorvatska se klasická dálniční známka nekupuje, ale existuje tam systém dálničních úseků, na kterých se platí mýtné. Chorvatsko se v roce 2023 stalo součástí Evropské unie a platí se tu eurem. Na většině míst pohodlně zaplatíte kartou, ale pokud se chystáte do odlehlejších lokalit na ostrovech, doporučujeme s sebou přibalit i hotovost.

Určitě si s sebou nezapomeňte vzít i silnější podložku na pláž (například karimatku nebo deku). V Chorvatsku jsou oblázkové pláže a ležení na ručníku nemusí být komfortní. 

Plážová sezona v Chorvatsku začíná v červnu a končí v září. V tomto období můžete čekat teploty vzduchu v rozmezí 26-30 °C, a teplota vody se pohybuje mezi 22-25 °C. Počasí v Chorvatsku v tomto období bývá většinou slunečné a teplé. Občas se však můžete setkat s vanutím větru, který je typický pro oblast Jaderského moře a místní jej nazývají „búra." V případě tohoto větrného počasí se nedoporučuje koupání v moři, ani chození do hor.

Délka cesty do Chorvatska záleží na tom, do jaké části země se chystáte. Například cesta autem od českých hranic do Istrie trvá 7 hodin, pokud však zamíříte do jižnějších destinací typu Split nebo Dubrovník, počítejte s tím, že můžete cestovat více než 9 hodin. Pokud se do Chorvatska chystáte letadlem, cesta Vám zabere cca 1,5 hodin.

Většina pláží v Chorvatsku je oblázkového charakteru. Najdete zde však i množství písečných pláží - například pláž Bačvice poblíž Splitu, pláž Šunj kousek od Dubrovníku, pláž Saplunara a další.

 

Máte další dotazy? Zavolejte nám na tel. číslo 221 860 860, popř. nám zanechte vzkaz přes chat, rádi se Vám ozveme zpět.

 

Stále váháte?

Hledáte další důvod, proč se pojistit u nás? Přečtěte si názory a zkušenosti našich klientů na Google Reviews!

 

Veliká pochvala za vyřízení pojistné události na dovolené v Tunisku. Byli jsme nuceni vyhledat ošetření hotelového lékaře z důvodu obavy z prodlení při úrazu dítěte. Pojišťovna neprodleně proplatila veškeré náklady uhrazené přímo na místě v hotovosti. Peníze byly na účtu téměř ve stejný den, kdy jsme se z dovolené vrátili. Děkujeme.

Ludmila Sršňová
Ludmila Sršňová 12.07.2024

Rádi bychom pojišťovně ERV velice poděkovali. Bohužel jsme byli ze zdravotních důvodů nuceni zrušit dovolenou pro celou naši rodinu. Online jsem podala jednoduchou žádost a nahrála požadované dokumenty. Druhý den mi přišel email, že je vše vyřešeno a že nám vrací většinu našich stornopoplatků. Čtvrtý den jsme měli peníze na účtu. Vše vyřešeno extra rychle od podání žádosti, až po vrácení peněz na účet. Děkujeme velice za příjemnou zkušenost a neuvěřitelnou rychlost. Jsme maximálně spokojeni a pojišťovnu doporučujeme!

Lucie Hanzlíková
Lucie Hanzlíková 04.07.2024

Ráda bych poděkovala pojišťovně a hlavně slečně Natálii K. za pomoc v minulých dnech.Na rodinné dovolené na Djerbě mi syn onemocněl neštovicemi,jednání všech bylo naprosto úžasné,umožnili a uhradili nám prodloužení pobytu i ošetření lékařem.Způsob komunikace Natálky byl suprový a v dnešní době dost ojedinělý.Ještě jednou díky 🍀🍀🌞

Lenka Šantrochová
Lenka Šantrochová 08.06.2024

Neskutečně rychlé vyřízení pojistné události-storno zahraniční dovolené, hospitalizace 4 dny před odletem. Škoda vyřízena během 5 pracovních dnů. Vrácena celá částka zájezdu. Velká spokojenost. Děkuji.

Olga Klementová
Olga Klementová 04.07.2024
ERV Evropská pojišťovna, a. s.
4.8

Na základě 984 recenzí

Co v Chorvatsku vidět a zažít?

Inspirujte se našimi cestovatelskými články a užijte si Chorvatsko naplno!

40 tipů, kam na dovolenou v Chorvatsku

Kam v Chorvatsku za turistikou?

Příběhy našich klientů

Na dovolené na Lanzarote jsem byl hospitalizován s plicní embolií. Najednou jsem ucítil silnou bolest na hrudníku a velmi špatně se mi dýchalo. Naštěstí jsem se na doporučení asistenční služby rychle dostal do prověřené nemocnice, kde jsem nakonec ležel 5 dní. Všechno dobře dopadlo, ale místní doktoři mi nedoporučili cestu letadlem, a tak jsem musel zůstat na Lanzarote další 3 týdny a chodil jsem na kontroly. Manželka mohla po celou dobu zůstat se mnou a veškeré náklady včetně účtů za hotel a cestu zpět pokrylo pojištění. Nebýt vašich služeb a perfektní péče, nevím, co bychom dělali. Jsme vám moc vděční.

Pan Pavel D.
hospitalizovaný s plicní embolií na Kanárských ostrovech

Další zkušenosti našich klientů

Nabízíme 3 varianty pojistného plnění

Evropa / Svět
Co Vám uhradíme (limity v Kč)StandardComfortPremium
Léčebné výlohy10 000 00020 000 00030 000 000
Zubní ošetření25 00040 00040 000
Fyzioterapie60 00090 000120 000
Náhrada za pobyt v nemocnici 1-20 00030 000
Psychologická pomoc-10 00020 000
Léčebné výlohy COVID-19 2anoanoano
Aktivní asistenceneomezeněneomezeněneomezeně
Převoz, přeložení a repatriacedo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Převoz tělesných ostatkůdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Náklady na pohřeb150 000150 000150 000
Doprovázející, přivolaný100 000150 000200 000
Trvalé následky úrazu400 000600 000800 000
Úmrtí následkem úrazu200 000300 000400 000
Škoda na osobních věcech20 00040 00060 000
Cestovní doklady-10 00020 000
Věci zaměstnavatele 3-anoano
Nákup nezbytných věcí 4-10 00020 000
Škoda na zdraví3 000 0006 000 00012 000 000
Škoda na majetku1 500 0003 000 0006 000 000
Právní zastoupení-200 000400 000
Zmeškání 5--5 000
Zpoždění 5--5 000
Zkrácení--20 000
Přerušení--50 000
Nevyužitá dovolená 6--10 000
Náhradní pracovník-25 00050 000

Vysvětlivky: 1) 2 000 Kč za den, 2) Pouze v destinacích s nízkým rizikem nákazy (zelené dle MZV), 3) do limitu osobních věcí, 4) 5 000 Kč za každých 12 hodin, 5) 1 000 Kč za každých 6 h, 6) 1 000 Kč za den.

Další pojištění