Nekonečně dlouhé pláže s bílým pískem, milí lidé, starověké civilizace i moderní velkoměsta, tichá příroda i živá hudba, luxusní turistické rezorty i tradiční vesnice. Vítejte v Mexiku, zemi kontrastů a oblíbeném místě cestovatelů z celého světa. Podívejte se s námi, co vše tam jde podniknout.

Pláž Puerto Morelos v Mexiku

Objevte památky dávných civilizací

Mexiko je bohaté na starodávné kultury – Teotihuacán, Toltéci, Mayové, Aztékové a mnozí další. Během vaší dovolené můžete navštívit jejich města, chrámy a pyramidy. Mayská říše se rozkládala na celém poloostrově Yucatán a v dalších mexických státech až do současné Guatemaly, Belize a Hondurasu. Nejvíce mayských archeologických památek najdete v Mexiku na Yucatánu. Vydejte se do zřícenin města Chichen Itza s pyramidou a chrámem El Castillo. Mezi památky kultury Teotihuacán patří Pyramida Měsíce a Pyramida Slunce. Pyramida Měsíce stojí ve městě Teotihuacán, v posvátném městě předkolumbovské Střední Ameriky. Je zatím nejméně pochopenou stavbou této kultury a archeologové si stále lámou hlavy nad jejími tajemstvími. Pyramida Slunce je druhou největší stavbou ve Střední Americe. Na jejím vršku stály dříve zdobené sochy, stejně jako na Pyramidě Měsíce. Hlavní chrám Aztéků, Templo Mayor, uvidíte při návštěvě Mexico City. Na další archeologické památky jsou bohaté lokality Tulum, Cobá a Monte Alban.

Pyramidy v Mexiku Teotihuacan Aztécké město

Poznejte města

Co by to bylo za výlet do Mexika bez zastávky v hlavním městě. V Mexico City se potkává historie se současností. I když ho předchází špatná pověst jeho kriminality, realita je mnohem mírnější. Stačí dodržovat základní bezpečnostní opatření na cestách, dobře si hlídat osobní věci a můžete být klidní. Vydejte se na procházky městem a prohlédněte si domy z koloniální doby, aztécké pyramidy, navštivte muzea a ateliér malířky Fridy Kahlo. Spousta aktivit pro turisty je v Mexico City zdarma, což je dobrá zpráva pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Naším dalším tipem je město Oaxaca. Toto koloniální město v jižním Mexiku leží ve výšce 5 tisíc metrů nad mořem a obklopuje ho pohoří Sierra Madre del Sur. Zde se můžete plně ponořit do tradičních mexických zvyků - vyrazte na trhy s místními lidmi, na kohoutí zápasy a dejte si tradiční jídla. Musíme zmínit také město Guanajuato zařazené do památek UNESCO pro jeho pestrobarevné domky. Město žije bohatým životem na každém náměstí. Po procházce barevným městem se zastavte v Mercado Hidalgo a dejte si některou místní specialitu na posilnění. Jako další zastávky doporučujeme město Puebla s 365 kostely, vynikající kuchyní, talaverskou keramikou a živou muzikou nebo Puerto Vallarta, Cabo san Lucas a San Miguel de Allende.

Barevné domy v Mexiku Iglesia de San Roque trh

Cestovní pojištění do zahraničí - nešetřete

Užijte si sporty

Milujete šnorchlování a potápění? To si v Mexiku můžete užít bohatě celý rok. Na potápění je skvělý ostrov Cozumel, nádherný Los Cabos a druhý nejdelší bariérový korálový útes na světě podél Yucatánského poloostrova. Jestli máte rádi potápění v jeskyních, tak si rozhodně naplánujte trasu se zastávkou na Yucatánu. Ponory jsou vhodné pro pokročilé potápěče i pro úplné začátečníky. Když budete mít v Mexiku štěstí, uvidíte pod hladinou želvy nebo murény. Za velrybami a delfíny se vydejte do Peurto Vallarta. A za surfováním na pacifické pobřeží. Nejlepší podmínky jsou v místech Baja California, Nayarit, Michoacan a Colima. Až budete mít dost vodních sportů, máte na výběr téměř 200 golfových hřišť. Ve světově proslulém golfovém centru El Cameleón můžete odpalovat míčky v tropické džungli, mokřinách i na pláži. Toto mistrovské dílo legendárního australského golfisty Grega Normana leží jen půl hodiny cesty od Cancúnu.

Potápění v Mexiku

Tipů na program je v Mexiku vrchovatě, teď je jen na vás, kdy a na jak dlouho tam chcete vyrazit. Vy cestujete a my se staráme o kvalitní cestovní pojištění i na druhém konci zeměkoule.

Zdroje: mayakobagolf.com, cestujlevne.com, travel.usnews.com, lonelyplanet.com, tripsavvy.com

Je považovaný za nejlepší vícedenní trek v Himalájích. Jeho projití vám zabere kolem 14 dnů a zavede vás až do sedla Thorong-La, do závratné nadmořské výšky 5 416 m.  

24. 3. 2021
Výhled na Annapurnu

Vydejte se do parku se svojí láskou a zulíbejte ji u kmenu rozkvetlého stromu.
My vám k tomu řekneme, jaké jsou tradice oslav příchodu jara v Evropě. 

28. 4. 2021
Rozkvetlé třešně první máj