5 tipů na největší plážové taháky
12. 5. 2017

Vidíte se na jemňoučkém písku, ale Bibione už vás neláká? Inspirujte se, které z nejkrásnějších pláží světa navštívit, a co na nich můžete kromě ležení dělat.

1. Maunganui Beach - surfování nebo surfování?

Maunganui Beach je nejkrásnější pláž Nového Zélandu. Její bílý písek tedy omývají vlny Pacifiku. Blízko pláže najdete mnoho kaváren, restaurací a hotelů, které patří k městečku Mount Manganui. To je obklopené z obou stran oceánem a nad ním se tyčí stejnojmenná hora (232 m). Doporučujeme vám na ni vystoupat, protože z ní budete mít nádherný výhled na pláž i domy pod vámi. Na Maunganui si užijete dosyta sluníčka i plavání. Po celém světě ji ale proslavilo surfování. Věděli jste, že se tam surfování vyučuje v rámci povinné školní docházky? Když školáci, tak vy také! Zaplaťte si některý z kurzů a pokořte vlny.

Tip pro méně odvážné: Na pláži je k dispozici wifi zdarma. Můžete si tedy zasurfovat i bez prkna.

2. Ngapali Beach - vzpurný Ital v Barmě?

Barmská Ngapali Beach také oplývá průzračně čistou vodou a jemným pískem. Místní legenda tvrdí, že tato pláž získala pojmenování po vzpurném Italovi, který zde žil a nedokázal zapomenout na svůj domov v Neapoli. Ať už je pravda jakákoliv, pláž Ngapali nabízí odpočinek pro tělo i duši, protože na ní nepotkáte mnoho lidí. V tomto klidném ráji šumí moře a listí palem šustí v lehounkém vánku. Kromě turistů potkáte na pláži také místní obyvatele, kteří se živí nejčastěji rybolovem. Vypravte se na jižní část Ngapali a navštivte některou z rybářských vesniček. Za uplynulá desetiletí se v nich život téměř nezměnil. A místní obyvatelé jsou velmi přátelští a milí lidé.

Tip pro mlsné jazýčky: Ochutnejte jídla z mořských plodů. Vynikající jsou olihně, krabi nebo grilované krevety.

3. Playa Manuel Antonio - past na želvy?

Playa Manuel Antonio je rozlehlá pláž na Kostarice s bílým pískem a zátokami snů. Kromě slunění a poklidného plavání vyzývá svými ideálními podmínkami také ke šnorchlování. Prozkoumejte podmořský svět kostarického pobřeží. Nevíte, jak vypadají pasti na mořské želvy? Vydejte se právě tam. Pochází z předkolumbovského období, jsou z kamení a dnes už jsou naštěstí nefunkční. Určitě vás ohromí. Pláž Playa Manuel Antonio je součástí druhého největšího národního parku Kostariky, Manuel Antonio. Ten vás okouzlí krásou zátok, bílými plážemi a bohatým životem tropického pralesa.

Tip pro milovníky přírody: Vezměte si průvodce a vyrazte objevovat tamní přírodní zázraky!

4. Whitehaven Beach - nejbělejší pláž

Australská pláž Whitehaven Beach na ostrově Whitsunday vás svojí krásou srazí na kolena. Doslova! Ale padnete do toho nejbělostnějšího písku a budete zírat na tu neskutečnou scenérii kolem sebe. Tamní písek má dokonale bílou barvu díky tomu, že obsahuje 98% oxidu křemičitého. Určitě si proto přibalte kvalitní sluneční brýle - tento písek totiž odráží slunce stejně intenzivně jako sníh. Bělostný pás rozděluje dva obzory - zelený a modrý. Svěží tropická zeleň míří do vnitrozemí a končí zvedajícími se horami. Na druhé straně vás uchvátí průzračné moře zbarvené snad všemi odstíny modré. Vstup do vody je pozvolný, takže je ideální i pro děti. Whitehaven Beach náleží k pásmu Velkého bariérového útesu, proto si i tam nasaďte potápěčské brýle, šnorchl a šup do vody! Bohatý podmořský život se vám hned obtočí kolem šnorchlu.

Tip: Nejúchvatnější pohled na pláž i celý ostrov spatříte z vyhlídkového letu vrtulníkem.

5. Grace Bay Beach - nejkrásnější Karibik

Grace Bay Beach se každoročně umisťuje na předních příčkách žebříčků nejkrásnějších pláží světa. V roce 2011 dokonce získala první místo! Naleznete ji v souostroví Turks a Caicos na ostrově Providenciales v Karibiku. Stejně jako většinu karibských pláží tvoří i tuto jemňounký bílý písek, který se ztrácí v mělkém průzračném moři. Jeho voda střídá všechny odstíny modré od jemně zelené až po temně modrou. V blízkosti se nachází korálové útesy, proto je tato oblast rájem milovníků potápění a plážových sportů. Máte děti a chcete je zabavit? To půjde snadno. Na ostrově Providenciales je největší aquapark v celé karibské oblasti. Tobogány a atrakce rozhodně potěší i dospělé. Dost bylo sluníčka, hurá do vodních vírů.

Tip pro romantiky: Navštivte městečko Cockburn Town na ostrově Grand Turk. Procházka jeho ulicemi mezi půvabnými historickými domy z koloniální doby vás přenese do minulosti.

Ať už se vydáte na kteroukoliv pláž, malá nebo velká mořská vlna bude vaší kamarádkou, přibalíte-li si cestovní pojištění K moři nebo celoroční cestovní pojištění.

 

Zdroje: kostarika.kvaca.net, novinky.cz, australie.svetadily.cz, turks-a-caicos.svetadily.cz, czechkiwis.cz

Fotografie z dovolených trpívají na jeden takový nešvar. Přestože je fotili různí lidé na různých místech, jsou tzv. na jedno brdo. Některá dovolenková alba by hravě vyléčila chronickou nespavost...

18. 7. 2016
Jezero

Vietnam je impozantní země jak rozlohou, tak svojí historií a výraznou kulturou. Je to země, ve které si každý najde to své. Dramatické hory na severu, báječné pláže středního a jižního pobřeží, historická města...

18. 11. 2016
vietnamská žena s úrodou