Datum:

plaze-uvodni-683

Vidíte se na jemňoučkém písku, ale Bibione už vás neláká? Inspirujte se, které z nejkrásnějších pláží světa navštívit, a co na nich můžete kromě ležení dělat.

1. Maunganui Beach - surfování nebo surfování?

Maunganui Beach je nejkrásnější pláž Nového Zélandu. Její bílý písek tedy omývají vlny Pacifiku. Blízko pláže najdete mnoho kaváren, restaurací a hotelů, které patří k městečku Mount Manganui. To je obklopené z obou stran oceánem a nad ním se tyčí stejnojmenná hora (232 m). Doporučujeme vám na ni vystoupat, protože z ní budete mít nádherný výhled na pláž i domy pod vámi. Na Maunganui si užijete dosyta sluníčka i plavání. Po celém světě ji ale proslavilo surfování. Věděli jste, že se tam surfování vyučuje v rámci povinné školní docházky? Když školáci, tak vy také! Zaplaťte si některý z kurzů a pokořte vlny.

Tip pro méně odvážné: Na pláži je k dispozici wifi zdarma. Můžete si tedy zasurfovat i bez prkna.

2. Ngapali Beach - vzpurný Ital v Barmě?

Barmská Ngapali Beach také oplývá průzračně čistou vodou a jemným pískem. Místní legenda tvrdí, že tato pláž získala pojmenování po vzpurném Italovi, který zde žil a nedokázal zapomenout na svůj domov v Neapoli. Ať už je pravda jakákoliv, pláž Ngapali nabízí odpočinek pro tělo i duši, protože na ní nepotkáte mnoho lidí. V tomto klidném ráji šumí moře a listí palem šustí v lehounkém vánku. Kromě turistů potkáte na pláži také místní obyvatele, kteří se živí nejčastěji rybolovem. Vypravte se na jižní část Ngapali a navštivte některou z rybářských vesniček. Za uplynulá desetiletí se v nich život téměř nezměnil. A místní obyvatelé jsou velmi přátelští a milí lidé.

Tip pro mlsné jazýčky: Ochutnejte jídla z mořských plodů. Vynikající jsou olihně, krabi nebo grilované krevety.

3. Playa Manuel Antonio - past na želvy?

Playa Manuel Antonio je rozlehlá pláž na Kostarice s bílým pískem a zátokami snů. Kromě slunění a poklidného plavání vyzývá svými ideálními podmínkami také ke šnorchlování. Prozkoumejte podmořský svět kostarického pobřeží. Nevíte, jak vypadají pasti na mořské želvy? Vydejte se právě tam. Pochází z předkolumbovského období, jsou z kamení a dnes už jsou naštěstí nefunkční. Určitě vás ohromí. Pláž Playa Manuel Antonio je součástí druhého největšího národního parku Kostariky, Manuel Antonio. Ten vás okouzlí krásou zátok, bílými plážemi a bohatým životem tropického pralesa.

Tip pro milovníky přírody: Vezměte si průvodce a vyrazte objevovat tamní přírodní zázraky!

4. Whitehaven Beach - nejbělejší pláž

Australská pláž Whitehaven Beach na ostrově Whitsunday vás svojí krásou srazí na kolena. Doslova! Ale padnete do toho nejbělostnějšího písku a budete zírat na tu neskutečnou scenérii kolem sebe. Tamní písek má dokonale bílou barvu díky tomu, že obsahuje 98% oxidu křemičitého. Určitě si proto přibalte kvalitní sluneční brýle - tento písek totiž odráží slunce stejně intenzivně jako sníh. Bělostný pás rozděluje dva obzory - zelený a modrý. Svěží tropická zeleň míří do vnitrozemí a končí zvedajícími se horami. Na druhé straně vás uchvátí průzračné moře zbarvené snad všemi odstíny modré. Vstup do vody je pozvolný, takže je ideální i pro děti. Whitehaven Beach náleží k pásmu Velkého bariérového útesu, proto si i tam nasaďte potápěčské brýle, šnorchl a šup do vody! Bohatý podmořský život se vám hned obtočí kolem šnorchlu.

Tip: Nejúchvatnější pohled na pláž i celý ostrov spatříte z vyhlídkového letu vrtulníkem.

5. Grace Bay Beach - nejkrásnější Karibik

Grace Bay Beach se každoročně umisťuje na předních příčkách žebříčků nejkrásnějších pláží světa. V roce 2011 dokonce získala první místo! Naleznete ji v souostroví Turks a Caicos na ostrově Providenciales v Karibiku. Stejně jako většinu karibských pláží tvoří i tuto jemňounký bílý písek, který se ztrácí v mělkém průzračném moři. Jeho voda střídá všechny odstíny modré od jemně zelené až po temně modrou. V blízkosti se nachází korálové útesy, proto je tato oblast rájem milovníků potápění a plážových sportů. Máte děti a chcete je zabavit? To půjde snadno. Na ostrově Providenciales je největší aquapark v celé karibské oblasti. Tobogány a atrakce rozhodně potěší i dospělé. Dost bylo sluníčka, hurá do vodních vírů.

Tip pro romantiky: Navštivte městečko Cockburn Town na ostrově Grand Turk. Procházka jeho ulicemi mezi půvabnými historickými domy z koloniální doby vás přenese do minulosti.

Ať už se vydáte na kteroukoliv pláž, malá nebo velká mořská vlna bude vaší kamarádkou, přibalíte-li si cestovní pojištění K moři nebo celoroční cestovní pojištění.

 

Zdroje: kostarika.kvaca.net, novinky.cz, australie.svetadily.cz, turks-a-caicos.svetadily.cz, czechkiwis.cz

Další články

Reúnion – turistika i adrenalin. Dobrodružství na ostrově v Indickém moři

Chtěli byste zjistit, jaká je kreolská kultura? Projít se po činné sopce i po deštném pralese a večer se koupat v moři? Zkuste jet na dva týdny do ráje aktivní dovolené, na ostrov Reúnion.  

ostrov-reunion

5 důvodů proč navštívit Dubaj

Ještě před dvaceti lety byste tam našli klidný záliv s rybáři a lovci perel. Dnes se Dubaj pyšní mnoha rekordy, živým turistickým ruchem a čilým uměleckým životem. 

dovolena-dubaj