Datum: | Autor: Tým ERV

australie-plaz

Chcete se ohřát u protinožců? Projít si velkoměsta, pláže a hory, surfovat i jít za kulturou? To vše můžete na tomto kontinentě zažít po celý rok.

Co vidět v Austrálii

Sydney, největší město Austrálie

Největší australské město navštíví téměř každý cestovatel, který se do Austrálie vydá. Je hlavní vstupní branou do Austrálie a zároveň jedním z nejzajímavějších míst. Leží podél zátoky a skalnatého pobřeží Tichého oceánu. Po prozkoumávání památek si můžete odpočinout na plážích, nebo si zasurfovat na slavné Bondi Beach. Kromě výhledů na slavnou Operu a Harbour Bridge určitě navštivte některé ze stovky parků. Do nich chodí lidé piknikovat po celý rok. Na večer doporučujeme čtvrť Haymarket s bary, restauracemi a trhy. Sydney je sice rozlehlé město, ale snadno se v něm vyznáte.

Opera v Sydney

Mount Kosciuszko, nejvyšší hora Austrálie

Měří 2 228 metrů a je tak nejvyšší horou australského kontinentu. Leží ve Sněžných horách (Snowy Mountains) ve státě Nový Jižní Wales. Je součástí národního parku Kosciuszko, který se rozkládá na 6 469 km². Hora leží přesně uprostřed mezi Sydney a Melbourne, 450 km do každého z nich.

Blue Mountains v Austrálii

Modré hory najdete 100 km západně od Sydney. Jejich jméno je odvozené od modrého oparu, který je v horkých dnech obklopuje. Toto pohoří je typické propastmi, soutěskami a mohutnými pískovcovými horami. Nejvyšší vrchol je Birds Rock (1 180 m). Modré hory a zalesněné okolí jsou zapsané do seznamu UNESCO. V oblasti rostou vzácné druhy eukalyptů.


Three sisters - Austrálie

Murray, největší řeka v Austrálii

Murray River je dlouhá 2 570 km a tvoří hranici států Nový Jižní Wales a Victoria. Pramení na západních svazích Sněžných hor, pak protéká přes suchou rovinu, která je největší zemědělskou oblastí v celé Austrálii. A ústí do jezera Alexandrina. Podél řeky u města Mildura leží biosférická rezervace Barkindji.

Austrálie, její zajímavosti a zvířata

 • Má přes 10 000 pláží.
  Je nejřidčeji osídlený kontinent na světě.
  Žije tam 2x více klokanů než lidí.
  Bydlí tam lidé z cca 200 zemí, kteří mluví různými jazyky a dialekty.
  Má obrovskou populaci divokých velbloudů (přes 1 milion volně žijících).
  Žije tam nejjedovatější had na světě - taipan velký. Jeho jed by usmrtil až 100 lidí naráz.


Tuleni v Austrálii

Kdy jet do Austrálie

Ideálními měsíci k návštěvě jsou říjen, listopad, březen a duben. Tehdy je počasí příjemné a turistů je méně. Na tento kontinent se ale můžete vydat po celý rok - někteří cestovatelé upřednostňují letní měsíce (prosinec až únor), aby se ohřáli z evropské zimy a užili si bohaté kulturní akce ve velkých městech.

Počasí v Austrálii

Na kontinentě se střídají všechna roční období. Léto je v Austrálii od prosince do února s teplotami kolem 28 °C. Na podzim a na jaře u sebe vždy noste deštník, protože se mohou vystřídat různé roční doby v jediný den. V zimních měsících od června do srpna jsou teploty kolem 8 °C na jižním pobřeží. Na severu Austrálie se střídají období sucha (od května do října) a teplých dešťů s bouřkami (od prosince do května).

Austrálie pláž Twelve apostles

Jak dlouho trvá vyřízení víza do Austrálie

Většinou do 3 pracovních dní, nejdéle do 7 dní. Vyřídíte ho online na australském webu Ministerstva imigrace a občanství. Vyplníte dotazník v systému eVisitors a do několika dní vám přijde povolení k cestě do e-mailu. Turistické vízum na 90 dní je zdarma. K cestě potřebujete cestovní pas platný ještě 6 měsíců po odletu z Austrálie, čistý trestní rejstřík a nesmíte mít tuberkulózu.

Jak dlouho trvá let do Austrálie

Let do Austrálie trvá z České republiky kolem 30 hodin, nejčastěji s 1 nebo 2 přestupy. Většinou se létá do Melbourne, Brisbane nebo Sydney.

Chcete se dozvědět víc?
Přečtěte si naše další články: 5 nejlepších míst v Austrálii, Austrálie: jsou legendy o Uluru pravdivé?, 10 tipů na skvělé potápění.

Až se vydáte k protinožcům, mějte s sebou kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

 

Zdroje: go2australia.cz, wikipedia.org, cestujlevne.com

Štítky: Austrálie

Další články

Ceny skipasů a ubytování v Rakousku, Itálii a ve Francii – aktuální čísla 2024!

Připravili jsme pro vás přehled cen skipasů a ubytování ve vybraných lyžařských střediscích v Rakousku, Itálii a Francii. Také poradíme, jakou trasu zvolit při dopravě autem.

V jakých ski areálech v Evropě najdete bezpečně sníh?

Přinášíme vám „nové“ lokality, kde právě teď leží závěje sněhu. V dnešních tipech se vyhneme nejen severní Itálii v karanténě, ale také všem místům, o kterých jsme vám již dříve psali. 

lyzarske-strediska-jistota-snehu