Cestovní pojištění do Itálie

Chystáte se do Itálie? Nezapomeňte se pojistit! Poradíme Vám, jaké cestovní pojištění do Itálie zvolit, a užitečné cestovatelské tipy do této země.

český lékař na telefonu 24/7

1,5 mil.

pojištěných klientů ročně

vlastní česky hovořící nonstop asistenční služba

16 let

pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním

Vaše dovolená v Itálii s kvalitním pojištěním

Itálie, to je láska na první pohled! Půvabné pláže, starobylá architektura, romantická atmosféra a chutná gastronomie jsou něčím, čemu odolá málokterý cestovatel. Tato destinace nabízí příležitost ke spoustě různorodých činností. Se svými 7900 km pobřeží potěší milovníky pláží. Pokud Vás láká architektura, zamiřte do Říma, Florencie, Milána, Benátek, či jiného malebného města. Pokud máte rádi přírodní scenerie, objevte oblast kolem jezera Lago di Garda, nebo pohoří Dolomity. Itálie není jen letní destinací, ale vyřádí se zde i nadšenci do lyžování. Italské Alpy Vás ohromí svými lyžařskými areály.

Ať už bude Vaším důvodem pro návštěvu Itálie koupání, památky či lyžování, nezapomeňte se před cestou kvalitně pojistit. Cestovní pojištění do Itálie Vám totiž může ušetřit statisíce či dokonce miliony Kč, které byste dali za léčbu v zahraniční nemocnici. 

Naši klienti se na nás každoročně obracejí s rozličnými případy, které se jim v Itálii přihodí. Při objevování starobylých památek mnohdy klopýtnou na kamenité dlažbě a vymknou si kotník, či si dokonce zlomí nohu. Poměrně často se potýkají s různými infekcemi, nachlazením nebo alergickými reakcemi. Ve větších městech jsou poměrně časté krádeže osobních věcí. Mnohem závažnější případy ale řešíme v zimním období, kdy se cestovatelé zraní při lyžování. Vymknuté kotníky, zlomené nohy, převozy sanitkou či vrtulníkem jsou velmi drahými špásy, proto je dobré mít kvalitní pojištění, které Vám tyto léčebné výdaje pokryje. 

Dovolená v Itálii - důležitá telefonní čísla

 • Číslo na záchrannou službu: 112
 • Policie: 113
 • Hasiči:  115
 • Silniční pomoc: 116
 • Číslo na českou ambasádu v Itálii: +39 063 609 571
 • Číslo na naši asistenční službu: +420 221 860 606

Jaké cestovní pojištění do Itálie sjednat?

Vaše cestovní pojištění do Itálie by určitě mělo zahrnovat dostatečně vysoký limit léčebných výloh, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění opatrovníka a odpovědnost za škody, které někomu způsobíte, a škodu na osobních věcech. Všechna tato pojistná rizika máme automaticky zahrnuta ve všech balíčcích našeho pojištění.

Itálie je bohužel zemí, ve které je zvýšené riziko krádeží. Turisté se zde stávají obětí kapsářů, a občas dochází i ke vloupání do hotelových pokojů a odcizení věcí. Věděli jste, že všechny naše pojistné varianty zahrnují pojištění osobních věcí?

Pokud se do Itálie chystáte automobilem, nebo si na dovolené plánujete nějaký pronajmout, doporučujeme připojištění cesty autem. Pomůže Vám v případě, když se Vaše vozidlo stane nepojízdným. Zajistíme opravu vozidla na místě či v partnerském servisu. Při nehodě s autem, které jste si pronajali v zahraničí, za Vás uhradíme spoluúčast. V případě Vašeho vlastního vozidla v případě potřeby zajistíme odtah do servisu v ČR. Pokud se bude jednat o delší opravu, zajistíme Vám ubytování a náhradní dopravu zpět do ČR.

Chystáte se do Itálie letecky? Doporučujeme připojištění cesty letadlem, které Vám podá pomocnou ruku v případě vymáhání škod po od leteckých dopravců při zpoždění, přesměrování či zrušení letu.

V rámci našeho jednorázového pojištění SingleTrip nabízíme celkem 3 varianty s různými limity krytí. Pro Vaši cestu do Itálie doporučujeme variantu Comfort, která v sobě zahrnuje léčebné výlohy ve výši 25 milionů Kč. Díky tomu budete mít odpovídající krytí i pro případ závažnějších úrazů či onemocnění. Výhodou je I vyšší limit, týkající se škody na osobních věcech (až do výše 60 000 Kč). 

Proč potřebuji cestovní pojištění do Itálie?

Přestože jako občan Evropské unie máte po předložení Evropského průkazu pojištění (EHIC) nárok na zdravotní péči, léčení úrazu či nemoci v této zemi se Vám může výrazně prodražit. Prvním důvodem je poměrně vysoká spoluúčast, kterou po Vás za ošetření budou požadovat. Například za obyčejný odběr krve můžete zaplatit až 30 EUR. Den pobytu v nemocnici Váš může vyjít až na 100 EUR. Cena rentgenového vyšteření se pohybuje v rozsahu 15 - 20 EUR. Rovněž za většinu léků budete muset hradit plnou cenu. 

Dalším důvodem, proč se Vám může zdravotní péče prodražit, je ošetření v soukromých nemocnicích - pokud se zraníte nebo onemocníte, můžou Vás převézt do nejbližšího zdravotního zařízení. Jestliže poblíž není žádná veřejná nemocnice, převezou Vás do soukromé, kde si veškerou zdravotní péči musíte hradit sami. Toto se týká nejen pobřežních destinací, ale zvláště lyžařských pobytů v horách, kde nemusí v dojezdu být žádná státní nemocnice, a v takovém případě budete odkázáni na soukromou. 

 

Jak se pojistit do Itálie?

Vaše cestovní pojištění do Itálie sjednáte rychle, jednoduše a pohodlně! Jak to u nás funguje?

 • Zadáte datum, ve kterém plánujete vycestovat.
 • V přehledné tabulce si zvolíte, kterou pojistnou variantu chcete.
 • Můžete si rovněž navolit až 7 připojištění. Díky této variabilitě si můžete Vaše pojištění namodelovat přímo na míru Vaší dovolené.
 • Vyplníte údaje o cestující osobě/osobách.
 • Zaplatíte cestovní pojištění kartou nebo převodem na účet.
 • Veškeré dokumenty Vám přijdou do e-mailu. Rovněž si můžete stáhnout digitální kartičku do mobilu, na které budete mít přehledně všechny informace o Vašem pojištění, kontakty na asistenci a QR kód pro sdílení kartičky např. mezi členy rodiny.

Proč se pojistit u ERV?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali včasnou a adekvátní péči. Díky naší mezinárodní asistenční síti jsme schopni zareagovat velmi rychle a zajistit pomoc v nejbližším ověřeném zdravotnickém zařízení. Nasmlouvaná zařízení osobně prověřujeme.

Jsme pojišťovna, ale cestovní. Máme to jinak, protože cestováním žijeme. Už více než 100 let. Škody vyplácíme férově do 7 pracovních dnů. Přes milion klientů ročně z nás dělá českou jedničku na trhu cestovního pojištění.

 

Cestování do Itálie - co vědět před cestou

Pro vstup na území Itálie Vám postačí pouze občanský průkaz. Jelikož je tato země doučástí Evropské unie, platí se tu eurem. Na většině míst pohodlně zaplatíte kartou, ale některé restaurace karty nepříjímají, proto doporučujeme s sebou přibalit i hotovost. Hotovost se Vám bude hodit i tehdy, pokud si budete u stánku dopřávat skvělou italskou zmrzlinu.

V Itálii je bohužel vyšší riziko krádeží, proto doporučujeme pořídit si bezpečnostní kapsu na peníze a doklady, kterou lze nosit přímo na těle pod oblečením.

Vyrážíte-li do Říma, nemusíte vůbec řešit pitný režim a kupovat si každý den platsové lahcve s vodou. Stačí s sebou pro vaši rodinu sbalit lehké plastové kelímky. Po celém Římě se totiž nachází pítka s čistou pitnou vodou, což představuje ideálně osvěžení v horkém letním dni.

Itálie má výhodu v tom, že má jednu z nejdelších koupacích sezón v Evropě. Místní moře je příjemně teplé, a plážových radovánek si tu užijete od června do půlky října. Zvláště na jihu Itálie se můžete setkat s teplým a slunečným podzimem. Pokud do této země vyrážíte na lyže, vydejte se sem od poloviny listopadu do konce března, kdy většina ski areálů má lyžařskou sezónu.

Počasí se liší v závislosti na tom, zda vyrazíte na jih, nebo sever Itálie. V letním období počítejte s teplotami vzduchu mezi 26 - 35 °C, v jižních oblastech můžou dosahovat až ke čtyřicítkám. Itálie představuje zajímavou destinaci i na podzim, kdy třeba v jižních regionech vládne teplé a slunečné počasí, a teplota málokdy klesá pod 20 °C. 

Jak už jsme zmínili, v Itálii je zvýšené riziko krádeží, proto si dejte pozor na své osobní věci a raději si pořiďte kopie osobních dokladů. Rovněž buďte obezřetní, když vybíráte peníze z bankomatu na rušných místech - například v Římě operují zlodějské gangy, které od Vás odkoukají PIN, poté se s Vámi některý z jejich členpů dá do řeči, rozptýlí Vás, a v nestřežené chvíli Vám ukradne peněženku a vybere peníze z účtu. 

Další věc, na kterou si dát v Itálii pozor, je nakupování v obchodě. Věděli jste, že zákazník je povinnen převzít si stvrzenku o nákupu? Pokud tak neučiní, může Vám finanční policie uložit pokutu.

 

Máte další dotazy? Zavolejte nám na tel. číslo 221 860 860, popř. nám zanechte vzkaz přes chat, rádi se Vám ozveme zpět.

 

Stále váháte?

Hledáte další důvod, proč se pojistit u nás? Přečtěte si názory a zkušenosti našich klientů na Google Reviews!

 

Veliká pochvala za vyřízení pojistné události na dovolené v Tunisku. Byli jsme nuceni vyhledat ošetření hotelového lékaře z důvodu obavy z prodlení při úrazu dítěte. Pojišťovna neprodleně proplatila veškeré náklady uhrazené přímo na místě v hotovosti. Peníze byly na účtu téměř ve stejný den, kdy jsme se z dovolené vrátili. Děkujeme.

Ludmila Sršňová
Ludmila Sršňová 12.07.2024

Rádi bychom pojišťovně ERV velice poděkovali. Bohužel jsme byli ze zdravotních důvodů nuceni zrušit dovolenou pro celou naši rodinu. Online jsem podala jednoduchou žádost a nahrála požadované dokumenty. Druhý den mi přišel email, že je vše vyřešeno a že nám vrací většinu našich stornopoplatků. Čtvrtý den jsme měli peníze na účtu. Vše vyřešeno extra rychle od podání žádosti, až po vrácení peněz na účet. Děkujeme velice za příjemnou zkušenost a neuvěřitelnou rychlost. Jsme maximálně spokojeni a pojišťovnu doporučujeme!

Lucie Hanzlíková
Lucie Hanzlíková 04.07.2024

Ráda bych poděkovala pojišťovně a hlavně slečně Natálii K. za pomoc v minulých dnech.Na rodinné dovolené na Djerbě mi syn onemocněl neštovicemi,jednání všech bylo naprosto úžasné,umožnili a uhradili nám prodloužení pobytu i ošetření lékařem.Způsob komunikace Natálky byl suprový a v dnešní době dost ojedinělý.Ještě jednou díky 🍀🍀🌞

Lenka Šantrochová
Lenka Šantrochová 08.06.2024

Neskutečně rychlé vyřízení pojistné události-storno zahraniční dovolené, hospitalizace 4 dny před odletem. Škoda vyřízena během 5 pracovních dnů. Vrácena celá částka zájezdu. Velká spokojenost. Děkuji.

Olga Klementová
Olga Klementová 04.07.2024
ERV Evropská pojišťovna, a. s.
4.8

Na základě 982 recenzí

Co v Itálii vidět a zažít?

Inspirujte se našimi cestovatelskými články a užijte si Itálii naplno!

Příběhy našich klientů

Na dovolené na Lanzarote jsem byl hospitalizován s plicní embolií. Najednou jsem ucítil silnou bolest na hrudníku a velmi špatně se mi dýchalo. Naštěstí jsem se na doporučení asistenční služby rychle dostal do prověřené nemocnice, kde jsem nakonec ležel 5 dní. Všechno dobře dopadlo, ale místní doktoři mi nedoporučili cestu letadlem, a tak jsem musel zůstat na Lanzarote další 3 týdny a chodil jsem na kontroly. Manželka mohla po celou dobu zůstat se mnou a veškeré náklady včetně účtů za hotel a cestu zpět pokrylo pojištění. Nebýt vašich služeb a perfektní péče, nevím, co bychom dělali. Jsme vám moc vděční.

Pan Pavel D.
hospitalizovaný s plicní embolií na Kanárských ostrovech

Další zkušenosti našich klientů

Nabízíme 3 varianty pojistného plnění

Evropa / Svět
Co Vám uhradíme (limity v Kč)StandardComfortPremium
Léčebné výlohy10 000 00020 000 00030 000 000
Zubní ošetření25 00040 00040 000
Fyzioterapie60 00090 000120 000
Náhrada za pobyt v nemocnici 1-20 00030 000
Psychologická pomoc-10 00020 000
Léčebné výlohy COVID-19 2anoanoano
Aktivní asistenceneomezeněneomezeněneomezeně
Převoz, přeložení a repatriacedo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Převoz tělesných ostatkůdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Náklady na pohřeb150 000150 000150 000
Doprovázející, přivolaný100 000150 000200 000
Trvalé následky úrazu400 000600 000800 000
Úmrtí následkem úrazu200 000300 000400 000
Škoda na osobních věcech20 00040 00060 000
Cestovní doklady-10 00020 000
Věci zaměstnavatele 3-anoano
Nákup nezbytných věcí 4-10 00020 000
Škoda na zdraví3 000 0006 000 00012 000 000
Škoda na majetku1 500 0003 000 0006 000 000
Právní zastoupení-200 000400 000
Zmeškání 5--5 000
Zpoždění 5--5 000
Zkrácení--20 000
Přerušení--50 000
Nevyužitá dovolená 6--10 000
Náhradní pracovník-25 00050 000

Vysvětlivky: 1) 2 000 Kč za den, 2) Pouze v destinacích s nízkým rizikem nákazy (zelené dle MZV), 3) do limitu osobních věcí, 4) 5 000 Kč za každých 12 hodin, 5) 1 000 Kč za každých 6 h, 6) 1 000 Kč za den.

Pojistka v mobilu

Digitální verze pojistky vždy po ruce ve Vaší elektronické peněžence! K dispozici pro iOS i Android.

 

Digitální karta pojištění

 

Více informací

MediCall

Součástí našeho cestovního pojištění je služba lékaře na telefonu. Pomůže Vám, když máte na dovolené zdravotní problém a nevíte, co v takové situaci dělat.

 

Lékař na telefonu

 

Více informací

Další pojištění