Cestovní pojištění do Řecka

Chystáte se do Řecka? Nezapomeňte se pojistit! Poradíme Vám, jaké cestovní pojištění do Řecka zvolit, a užitečné cestovatelské tipy do této země.

český lékař na telefonu 24/7

1,5 mil.

pojištěných klientů ročně

vlastní česky hovořící nonstop asistenční služba

16 let

pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním

Vaše dovolená v Řecku s kvalitním pojištěním

Řecko, to je nekonečná pohoda na ostrůvku v Egejském moři, procházky uličkami lemovanými bílými domky a odpočinek ve stínu olivovníků nad sklenkou ouza. Nechte se učarovat touto jihoevropskou zemí. Cílem většiny turistů bývají řecké ostrovy, které vám díky své přímořské pohodě dají zapomenout na shon každodenního života. Pevninské Řecko zase nabídne velká města a významné architektonické památky. Návštěva Athén a pohled na velkolepé starověké chrámy Akropolips, Pantheon a Agora patří k životním zážitkům. I vnitrozemí má co nabídnout - nenechte si ujít návštěvu Meteory, unikátního komplexu skalních klášterů. Řecko je zkrátka zemí, která potěší všechny Vaše smysly a působí jako balzám na duši. 

Přestože Řecko působí téměř idylicky, turistům zde hrozí mnohá rizika. Naši klienti se na nás nejčastěji obracejí se zažívacími problémy, alergickými reakcemi, nachlazebními, ale i úrazy (vymknuté kotníky, zlomené nohy) při prohlídkách antických památek, nebo při vodních radovánkách na pláži. Ojedinělé nejsou ani kolapsy z horka. 

Nevýhodou řeckých státních nemocnic je, že ne všechny jsou kvalitní a chybí zde personál. Pokud chcete mít v případě zdravotních problémů na dovolené jistotu kvalitního lékařského ošetření, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění. Kvalitu našich smluvních zdravotních zařízení pravidelně kontrolujeme a děláme vše pro to, abychom našim klientům zajistili co nejkvalitnější zdravotní péči.

Dovolená v Řecku - důležitá telefonní čísla

 • Číslo na záchrannou službu: 166
 • Policie: 100
 • Hasiči: 199
 • Turistická policie: 171
 • Číslo na českou ambasádu: +30 210 671 37 55
 • Číslo na naši asistenční službu: +420 221 860 606

Jaké cestovní pojištění do Řecka sjednat?

Vaše cestovní pojištění do Řecka by rozhodně mělo zahrnovat léčebné výlohy, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění opatrovníka a odpovědnost za škody, které někomu způsobíte, a škodu na osobních věcech. Všechna tato pojistná rizika máme automaticky zahrnutá ve všech balíčcích našeho pojištění.

Pokud cestujete letecky, doporučujeme připojištění cesty letadlem, které Vám pomůže při vymáhání škod od leteckých dopravců při zpoždění, přesměrování či zrušení letu. 

V některých částech Řecka (hlavně velká města typu Athény, Soluň, atd.) je zvýšené riziko krádeží. Výhodou našeho cestovního pojištění je pojištění osobních věcí, které Vám pomůže v případech, kdy během Vaší cesty dojde k odcizení nebo poškození Vašeho majetku.

V rámci našeho jednorázového pojištění SingleTrip nabízíme celkem 3 varianty s různými limity krytí. Pro Vaši cestu do Řecka doporučujeme variantu Comfort, která v sobě zahrnuje léčebné výlohy ve výši 25 milionů Kč. Díky tomu budete mít odpovídající krytí i pro případ závažnějších úrazů či onemocnění. Výhodou je I vyšší limit, týkající se škody na osobních věcech (až do výše 60 000 Kč).

 

Proč potřebuji cestovní pojištění do Řecka?

Přestože je Řecko součástí Evropské unie a máte zde nárok na zdravotní péči, můžou se Vám zdravotní problémy v cizině výrazně prodražit. Důvody jsou hned tři. Prvním z nich je spoluúčast - i když se při ošetření prokážete evropským průkazem pojištěnce (Vaše modrá kartička zdravotní pojišťovny), budou po Vás chtít finanční spoluúčast. Například spoluúčast na léky v Řecku je ve výši 25 %.

Dalším problémem je horší kvalita lékařské péče ve státních nemocnicích. Panuje zde nedostatek zdravotnického personálu a klient často při pobytu v nemocnici čeká dlouhé hodiny na základní služby (zdravotní ošetření, přinesení jídla, výměna lůžkovin, atd.) V Řecku bývá běžné, že například obstarání jídla pacientovi zajišťují jeho příbuzní. Kapitola sama o sobě jsou špatné hygienické podmínky v nemocnicích. Doporučujeme tedy sjednat cestovní pojištění do Řecka. V případě onemocnění nebo úrazu Vás naše asistenční služba nasměruje do našeho smluvního zdravotního zařízení. Kvalitu těchto zařízení pravidelně kontrolujeme a prověřujeme. Pokud je v nemocnici nedostatek perosnálu, zajistíme Vám soukromou zdravotní sestru, která Vám pomůže. V případě potřeby rovněž zajistíme Váš transport zpět do ČR.

 

 

 

 

Jak se pojistit do Řecka?

Vaše cestovní pojištění do Řecka sjednáte rychle, jednoduše a pohodlně! Jak to u nás funguje?

 • Zadáte datum, ve kterém plánujete vycestovat.
 • V přehledné tabulce si zvolíte, kterou pojistnou variantu chcete.
 • Můžete si rovněž navolit až 7 připojištění. Díky této variabilitě si můžete Vaše pojištění namodelovat přímo na míru Vaší dovolené.
 • Vyplníte údaje o cestující osobě/osobách.
 • Zaplatíte cestovní pojištění kartou nebo převodem na účet.
 • Veškeré dokumenty Vám přijdou do e-mailu. Rovněž si můžete stáhnout digitální kartičku do mobilu, na které budete mít přehledně všechny informace o Vašem pojištění, kontakty na asistenci a QR kód pro sdílení kartičky např. mezi členy rodiny.

Proč se pojistit u ERV?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali včasnou a adekvátní péči. Díky naší mezinárodní asistenční síti jsme schopni zareagovat velmi rychle a zajistit pomoc v nejbližším ověřeném zdravotnickém zařízení. Nasmlouvaná zařízení osobně prověřujeme.

Jsme pojišťovna, ale cestovní. Máme to jinak, protože cestováním žijeme. Už více než 100 let. Škody vyplácíme férově do 7 pracovních dnů. Přes milion klientů ročně z nás dělá českou jedničku na trhu cestovního pojištění.

 

Cestování do Řecka - co vědět před cestou

Hlavní plážová sezóna je od června do září. Nejteplejší moře je v červenci a srpnu, kdy se teplota vody pohybuje mezi 22 ° C  až 25 ° C. Pokud máte namířeno k jižněji položeným ostrovům (Kréta, Santorini, Kos), příjemného koupání se můžete dočkat i v druhé polovině května, nebo začátkem října. Pokud nejsou Vaším hlavním cílem plážové radovánky, můžete se do Řecka vydat i na podzim či na jaře, kdy Vás čekají příjemné teploty mezi 15 a 20 °C, což je ideální na objevování památek. Naopak se vyhněte cestování do Řecka v prosinci a lednu, kdy zde často prší a je chladno.

Řecko je bohžel zemí s vyšším výskytem požárů. Už několikrát se stalo, že na řeckých ostrovech vypukly ničivé požáry. Jak zjistit aktuální informace, kde jsou požáry v Řecku? Nápomocná Vám může být stránka disarmfire.eu, která poskytuje aktuální informace o požárech. Aktuální informace o bezpečnosti cestování do Řecka rovněž sledujte na stránkách ministerstva zahraničních věcí.

Dobrou zprávou je, že v Řecku se používá stejný typ zástrček, jako u nás, tzn. zástrčky typu C a E/F. Na Vaší dovolené tudíž nebudete potřebovat žádný speciální adaptér. 

V turistických destinacích s vyšším pohybem lidí si dejte pozor na drobné krádeže. Doporučujeme zvýšenou opatrnost a dohled nad svými osobními věcmi. Další věcí, na co si dát pozor v Řecku, je vyšší riziko požárů, proto se před ojdezdem informujte o aktuální situaci v této zemi. 

Pokud po Řecku plánujete cestovat hromadnou dopravou, dejte si větší časovou rezervu, protože místní autobusy mívají výrazná časová zpoždění.

Délka letu do Řecka závisí na dané destinaci. Například přímý let z Prahy do Athén trvá 2,5 hodiny, při cestování na některý z ostrovů počítejte s 2,5 až 3 hodinami času.

 

Máte další dotazy? Zavolejte nám na tel. číslo 221 860 860, popř. nám zanechte vzkaz přes chat, rádi se Vám ozveme zpět.

 

Stále váháte?

Hledáte další důvod, proč se pojistit u nás? Přečtěte si názory a zkušenosti našich klientů na Google Reviews!

 

Veliká pochvala za vyřízení pojistné události na dovolené v Tunisku. Byli jsme nuceni vyhledat ošetření hotelového lékaře z důvodu obavy z prodlení při úrazu dítěte. Pojišťovna neprodleně proplatila veškeré náklady uhrazené přímo na místě v hotovosti. Peníze byly na účtu téměř ve stejný den, kdy jsme se z dovolené vrátili. Děkujeme.

Ludmila Sršňová
Ludmila Sršňová 12.07.2024

Rádi bychom pojišťovně ERV velice poděkovali. Bohužel jsme byli ze zdravotních důvodů nuceni zrušit dovolenou pro celou naši rodinu. Online jsem podala jednoduchou žádost a nahrála požadované dokumenty. Druhý den mi přišel email, že je vše vyřešeno a že nám vrací většinu našich stornopoplatků. Čtvrtý den jsme měli peníze na účtu. Vše vyřešeno extra rychle od podání žádosti, až po vrácení peněz na účet. Děkujeme velice za příjemnou zkušenost a neuvěřitelnou rychlost. Jsme maximálně spokojeni a pojišťovnu doporučujeme!

Lucie Hanzlíková
Lucie Hanzlíková 04.07.2024

Ráda bych poděkovala pojišťovně a hlavně slečně Natálii K. za pomoc v minulých dnech.Na rodinné dovolené na Djerbě mi syn onemocněl neštovicemi,jednání všech bylo naprosto úžasné,umožnili a uhradili nám prodloužení pobytu i ošetření lékařem.Způsob komunikace Natálky byl suprový a v dnešní době dost ojedinělý.Ještě jednou díky 🍀🍀🌞

Lenka Šantrochová
Lenka Šantrochová 08.06.2024

Neskutečně rychlé vyřízení pojistné události-storno zahraniční dovolené, hospitalizace 4 dny před odletem. Škoda vyřízena během 5 pracovních dnů. Vrácena celá částka zájezdu. Velká spokojenost. Děkuji.

Olga Klementová
Olga Klementová 04.07.2024
ERV Evropská pojišťovna, a. s.
4.8

Na základě 973 recenzí

Co v Řecku vidět a zažít?

Inspirujte se našimi cestovatelskými články a užijte si Řecko naplno!

Příběhy našich klientů

Na dovolené na Lanzarote jsem byl hospitalizován s plicní embolií. Najednou jsem ucítil silnou bolest na hrudníku a velmi špatně se mi dýchalo. Naštěstí jsem se na doporučení asistenční služby rychle dostal do prověřené nemocnice, kde jsem nakonec ležel 5 dní. Všechno dobře dopadlo, ale místní doktoři mi nedoporučili cestu letadlem, a tak jsem musel zůstat na Lanzarote další 3 týdny a chodil jsem na kontroly. Manželka mohla po celou dobu zůstat se mnou a veškeré náklady včetně účtů za hotel a cestu zpět pokrylo pojištění. Nebýt vašich služeb a perfektní péče, nevím, co bychom dělali. Jsme vám moc vděční.

Pan Pavel D.
hospitalizovaný s plicní embolií na Kanárských ostrovech

Další zkušenosti našich klientů

Nabízíme 3 varianty pojistného plnění

Evropa / Svět
Co Vám uhradíme (limity v Kč)StandardComfortPremium
Léčebné výlohy10 000 00020 000 00030 000 000
Zubní ošetření25 00040 00040 000
Fyzioterapie60 00090 000120 000
Náhrada za pobyt v nemocnici 1-20 00030 000
Psychologická pomoc-10 00020 000
Léčebné výlohy COVID-19 2anoanoano
Aktivní asistenceneomezeněneomezeněneomezeně
Převoz, přeložení a repatriacedo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Převoz tělesných ostatkůdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Náklady na pohřeb150 000150 000150 000
Doprovázející, přivolaný100 000150 000200 000
Trvalé následky úrazu400 000600 000800 000
Úmrtí následkem úrazu200 000300 000400 000
Škoda na osobních věcech20 00040 00060 000
Cestovní doklady-10 00020 000
Věci zaměstnavatele 3-anoano
Nákup nezbytných věcí 4-10 00020 000
Škoda na zdraví3 000 0006 000 00012 000 000
Škoda na majetku1 500 0003 000 0006 000 000
Právní zastoupení-200 000400 000
Zmeškání 5--5 000
Zpoždění 5--5 000
Zkrácení--20 000
Přerušení--50 000
Nevyužitá dovolená 6--10 000
Náhradní pracovník-25 00050 000

Vysvětlivky: 1) 2 000 Kč za den, 2) Pouze v destinacích s nízkým rizikem nákazy (zelené dle MZV), 3) do limitu osobních věcí, 4) 5 000 Kč za každých 12 hodin, 5) 1 000 Kč za každých 6 h, 6) 1 000 Kč za den.

Další pojištění