Cestování do Itálie – zajímavosti a praktické rady: „Pronto, amore, per favore!“

Datum: | Autor: Tým ERV

italie

Kdo by nemiloval Itálii! Itálie má všechno, co si člověk od života může přát. Nádherné hory, překrásné mořské pobřeží, nejvíce uměleckých děl na metr čtvereční, a to nejlahodnější jídlo. Itálie, to je láska k životu - zjistěte o ní všechno, co se dá!

Zajímavosti o Itálii

 • • V Itálii se nachází několik činných sopek. Mezi nejvyšší činnou sopku Evropy patří Etna (3323 m n. m.) a dále sopky na souostroví Lipari.
 • • K Itálii se řadí území ležící ve Švýcarsku, Campione d'Italia.
 • • Páteří poloostrova jsou Apeniny s nejvyšší horou Corno Grande (2 912 m).
 • • Součástí Itálie je mnoho ostrovů, především hornaté ostrovy Sicílie a Sardinie, Toskánské souostroví, jehož součástí je Elba, Liparské ostrovy (u Sicílie) a další.
 • • Nejvyšší vrchol Sicílie Etna (3 323 m) je zároveň největší aktivní sopkou Evropy.

Co navštívit v Itálii:

Obsah článku:

 1. Lyžování v Itálii
 2. Hory a turistika
 3. Cestování po Itálii – zajímavá místa
 4. Italská města
 5. Moře v Itálii
 6. Zábavní parky - Itálie s dětmi

Lyžování v Itálii

Jarní lyžování se sluncem a skipasy zdarma – to je Itálie!

Užijte si kvalitní lyžařské podmínky a vypravte se do Itálie. Nejenže se tam zahřejete při sjezdu nekonečně dlouhých sjezdovek, teplo pocítíte i od slunečních paprsků. Vybrali jsme pro vás hned několik míst, která uspokojí každého lyžaře.

Itálie, Dolomity

 • Tarvisio - malé středisko na pomezí Rakouska, Slovinska a Itálie Jen pár stovek metrů od dálnice A2 směřující k Jaderskému moři leží italské městečko Tarvisio, které vám nabízí příjemné lyžování, úchvatnou horu Monte Santo di Lussari a samozřejmě italskou pohostinnost a gastronomii.
 • Nejlepší italské sjezdovky
  Chcete zažít na vlastní kůži jednu z vůbec nejdelších jízd na světě? Pak si nenechte ujít Piccolo Cervino, jedinečnou a navzdory svému názvu dlouhatánskou dvacetikilometrovou sjezdovku z Klein Matterhornu. A to není všechno! Co například Cortina, nebo Sella Nevea?
 • Italské ledovce pro jarní lyžování
  Prosluněné Tonale, adrenalinová Cervinia...
 • Běžky v Itálii? Sluncem zalité Alpe di Suisi
  Alpe di Suisi se vám bude líbit pro své mírné kopce, široké zasněžené louky a výhled na Dolomity. Ne náhodou je součástí Světového dědictví UNESCO. Sezóna je zde dlouhá díky výšce dvou tisíc metrů nad mořem a budete se tu prohánět po osmdesáti kilometrech rekreačních běžkařských tratí.

Hory a turistika v Itálii

Nejvyšší bod: Mont Blanc (4 810 m n. m.)

Tip na trek: dejte si pár etap z okruhu kolem hory, Tour de Mont Blanc

Sopky: Etna, Vesuv, Stromboli

Italská jezera: Lago di Garda (370 km2), Lago di Maggiore (212 km2),  Lago di Como (146 km2).

Průsmyk Via Spluga – římskou cestou na pomezí Itálie a Švýcarska

Historie na této dálkové pěší trase pohlíží na poutníky na každém kroku. Podél cesty je kromě horských panoramat také spousta atrakcí. Horské bystřiny, dramatické soutěsky (Viamala či Cardinello), hrad Hohen Rätien, přehrada Monte Spluga. Na konci můžete sejít do poutního údolí San Giacomo, které je plné italských kapliček.

Lago di Garda

Lago di Garda

Není moc míst, která nás Čechy přitahují tak neomylně a intenzívně, jako italské Lago di Garda. Zřejmě to souvisí s faktem, že stále více z nás touží po kvalitní, aktivně strávené dovolené. Navíc jsme často sportovně založení a milujeme vodu a koupání. No a Garda je vlastně takové malé moře ve velmi atraktivní dojezdové vzdálenosti od nás disponující fascinujícími možnostmi sportovního vyžití.

Ferraty v Itálii – dávejte si pozor a dobře se připravte

Co vidět v Itálii - cestování a zajímavá místa

Města v Itálii - Řím, Florencie, Milán, BergamoVerona, Benátky, Pisa, Neapol, Siena, Lucca, Vatikán, San Marino

Oblíbené italské regiony a místa - Toskánsko, Sicílie, Liparské ostrovy, Sardinie, Apulie, Kampánie

Zažijte pravou Sicílii s Gustavem

Jaká místa největšího ostrova Středozemního moře byste měli navštívit, abyste ho poznali jako pravý Sicilan? Vypravte se společně s námi a Gustavem na Sicílii! Palermo, Katánie a sicilské lahůdky!

Italská riviéra - Cinque Terre

Skalnaté pobřeží Italské riviéry s městečky jako korálky naskládanými na skalnatých útesech pomocí terasovitě postavených domů. Najdete ho v severozápadní části Itálie, v Janovském zálivu, podél Ligurského moře. Výlet podél Cique terre vás zavede do pěti městeček: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. 

Itálie, Cinque terre

Hrad Castello Miramare

Pouhých 30 minut jízdy severně od Terstu, se v srdci kraje Friuli Venezia-Giulia nachází novo-gotický hrad z 19. století, Castello di Miramare. Byl postavený pro rakouského arcivévodu Ferdinanda Maxmiliána a jeho ženu, Charlotte Belgickou.

Hradní pozemky u jadranského pobřeží mořem zahrnují mořskou pláž a francouzský park s exotickými stromy z celého světa, a například i sfingu, dovezenou z Egypta. Je to rozkošné sídlo plné drahé exotiky.

Zábavní park Leolandia – nejoblíbenější v celé Itálii

Jen 20 minut od Milána se nachází nejoblíbenější zábavní park v celé Itálii. Leolandia nabízí zábavu pro celou rodinu – 40 atrakcí, přehlídky pro děti, zvířecí svět i historickou část Minitalia. Děti se mohou setkat s Mášou a Medvědem z pohádky i cestovat na palubě lodi spolu s kapitánem.

Muzeum aut Museo Nazionale dell’Automobile v Turíně

V Turíně v severní Itálii najdete sbírku téměř 200 automobilů od 80 různých značek. Muzeum se zaměřuje na závodní auta, takže se těšte na vozy Lancia, Alfa Romeo, Cisitalia, FIAT, Lamborghini, Maserati, Isotta Fraschini, Autobianchi a Ferrari. V Museo Nazionale dell´Automobile můžete také vidět repliku parního vozu Nicolase Cugnota. Ten vytvořil první samohybné mechanické vozidlo v roce 1769 a už tehdy se mu říkalo automobil.

Toskánsko

Italská gastronomie, speciality a víno

Italská gastroturistika - speciality jednotlivých regionů

Italské speciality se rozšířily do celého světa. Pizzy, pesta, sýry, stovky druhů těstovin, vína a prosciutto jsou známé, víte ale, jaká jídla ochutnat v jednotlivých italských regionech? Odhalte s námi různé italské delikatesy. Vezmeme regiony přehledně podle abecedy.

Toskánské vinobraní 

Jak si nejlépe užít vinobraní v Toskánsku? Dočtete se v článku. 

Italská města

 • Verona – výlet pro zamilované
  Co strávit letošního Valentýn tam, kde se odehrával nejznámější příběh lásky všech dob? Ve Veroně můžete dokonce navštívit i legendární balkón z milostné scény Shakespearova nejslavnějšího dramatu.
 • Průvodce Římem – jak využít 4 dny v Římě
  Vyrazte vstříc památkám Věčného města Řím! Na podzim a v zimě tu budete mít o trochu víc soukromí a vyhnete se spalujícímu slunci.
  V Římě vás čeká nejen antika, ale i oslavná renesance, honosné baroko, nebo čistý klasicismus - nechte se unášet těmito ideálními formami, vytesanými do kamene, a jež najdete i v galeriích obrazů.
 • Průvodce renesanční Florencií
  Do Florencie vás vezme rychlovlak z letiště v Bologni. A pak? Obdivujte se kolébce renesance, Florencii. Rodišti Danta, Donatella, Michelangela a nespočtu dalších velkých umělců. Jako by se sem obtiskla boží noha, protože Florencie (Firenze), doslova „kvetoucí“, je toskánské město umělců, kultury a honosné architektury.

Vydejte se do Milána – severní Itálie

V Miláně můžete zajít do světoznámého Teatro alla Scala na operu, vidět obraz Poslední večeře od Lenoarda da Vinciho, obdivovat díla italských malířů v nejslavnější milánské galerii Pinacoteca di Brera nebo v Pinacoteca Ambrosiana.

Z památek doporučujeme vidět chrám na náměstí Piazza del Duomo, kostel Sant'Ambrogio z roku 379 a cihlovou pevnost Castello Sforzesco.

Miláno je město módy, ne náhodou tam byly založeny značky Versace, Moschino, Prada a Armani. Až si budete chtít po objevování města a nakupování odpočinout, objednejte si v restauracích nějaké italské speciality na doplnění energie.
Více o Miláně v průvodci <<

Itálie, Milano

Letní dovolená u moře v Itálii

Letní tábor pro děti Silvi marina

Pohlednice z Bibione
Bibione dnes láká turisty z celé Evropy. A má na co – kromě dlouhé písečné pláže také na spoustu aktivit a atrakcí.

Zábavní parky v Itálii, Itálie s dětmi

Při cestách do cizích zemí nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění. Pro všechny případy.
Vy cestujete. My se staráme.

 

Další články

Řecko - 11 nejkrásnějších míst na fotkách

Do Řecka je od 1. července možné vstoupit přes všechna mezinárodní letiště. Zatím je podle zpráv z médií docela vylidněné a nejzajímavější místa je tak možné vidět skoro opuštěná. Namíchejte si ledové frappé a podívejte se s námi na nejkrásnější z nich.

recko-meteory

Canyoning: Adrenalinový sport nebo procházka rájem?

Loňské léto nám konečně klapla vysněná dovolená v canyoningovém ráji, švýcarském Ticinu. Když jsem o našem plánu zapáleně vyprávěla v práci, někteří kolegové si nebyli úplně jistí, co budu vlastně na dovolené dělat.

Canyoning-boggera