Pokračování článku o bezpečném cestování po Africe. Které země jsou nejbezpečnější? Kam se můžete jako turisti vypravit bez obav? Máme pro vás pět tipů a dva bonusy na závěr.

Step a žirafy v Africe

1. Botswana

Politicky stabilní země v jižní části Afriky a v roce 2019 nejbezpečnější země Afriky – nachází se na 41. příčce mezi Itálií a Bulharskem. Rodiny, zamilované páry i sólo cestovatelé si užijí tuto krásnou zemi. Národní park v deltě řeky Okavango, kde lze na člunech pozorovat zvířata nebo savanu v parku Chobe, který hostí největší populaci slonů na světě. Obdivujte přírodní krásy solných plání Makgadikgadi Pans nebo poušť Kalahari, ve které se nachází oázy plné palem a baobabů. K jezírkům chodí pít divoká zvířata, antilopy, pštrosi, zebry, a samozřejmě i šelmy jako gepardi, šakali a lvi. 
 
Národní park Okawango, Botwana, Afrika

2. Maroko

Proslulé svými tržišti, horami v pohoří Atlas a pouští Saharou, tuto zemi turisté milují. Ačkoliv je muslimská, není zde takové lpění na tradicích jako v jiných arabských zemích. I přesto při užívání si přírodních krás dodržujte místní zvyky.
Chcete vědět, kudy kam v Maroku? Zkuste cestování po berberských vesničkách v Atlasu, začněte ve slavné modré medíně Chefchauenu a pokračujte dál k pohoří M’Goun. Nejvyšší hora severní Afriky je v Maroku a jmenuje se Jebel Toubkal (4167 m). Nebo navštivte města jako Essaouira, Marakéš či velkou středověkou medínu ve městě Fes.

Čtěte více v našem článku: Maroko - mozaika kultur.
 
Maroské hory

3. Rwanda

Překvapení? Rwanda se dnes nazývá Singapurem Afriky a v roce 2017 byla vyhlášena devátou ekonomicky nejbezpečnější zemí světa. To je dlouhá cesta od dob, kdy se zde udála nechvalně proslulá občanská válka – genocida členů kmene Tutsi.
Rwanda je vyspělá, civilizovaná země v tropickém pásmu v oblasti východní Afriky. V pohoří Virunga zde Diane Foster v 60. letech zkoumala gorily a vydat se za nimi do džungle můžete i vy. Nebo navštivte Vulkanický národní park, plný sopek, či safari v národním parku Akagera
 
Pozorování goril ve Rwandě

4. Namibie

Krajina rozlehlých pouští, lákající na dobrodružné road tripy, pozorování úžasné hvězdné oblohy nebo výlety na divoké safari, je známá i svým centrem adrenalinových sportů ve městě Swakopmund. Nízká míra kriminality dělá tuto zemi turisticky atraktivní. Národní park Etosha je považován za klenot mezi africkými národními parky. Bílá solná pánev hostí v mělké vodě hejna růžových plameňáků, ale i žirafy a zebry, slony, antilopy a samozřejmě šelmy. 

Čtěte více v našem článku: Co vědět před cestou do Namibie?
 
Zebry u napajedla v parku Etosha, Namibie, Afrika

5. Ghana

Podle mapy Travel security risk jedna ze dvou bezpečných zemí celé střední, resp. západní Afriky. Bezpečná a politicky stabilní země s perfektním počasím po celý rok. Najdete v ní nádherná pobřežní města a přístavy, pláže, savany plné divokých zvířat, dech beroucí panoramata a moderní města, starobylé pevnosti v Guinejském zálivu i deštný prales. Všude se domluvíte anglicky a je nazývaná Afrikou pro začátečníky
 
Ghana, tropický dešťový prales

Bonusové země

Ostrovy Mauricius a Seychely patří taky do Afriky! Sem se můžete vydat na luxusní tropickou dovolenou.

Čtěte více v našich článcích: Maurícius: záhadně barevná země a Objevte Seychely, pozemský i podmořský ráj

Které další země lze zvážit pro cesty po Africe? Jsou to tyto: Senegal, Benin, Gabon, Zambie a Malawi. Na safari se díky relativní bezpečnosti, i navzdory střednímu riziku, jezdí do Etiopie, Tanzanie a Jihoafrické republiky.

 

Rádi byste vyjeli poznávat Afriku? Kvalitní cestovní pojištění s nonstop asistenční službou v češtině a zapálenými profesionály, kteří vám za všech situací co nejrychleji pomohou, pořídíte u nás, v ERV.
Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: afrikaonline.cz, jonesaroundtheworld.com, safaribookings.com, idnes.cz, travelriskmap.com

Štítky: AfrikaMarokoNamibie

Země proslavená kubánskou salsou, doutníky, rumem a Fidelem Castrem. I když se po jeho smrti tato země proměňuje, při cestování na vlastní pěst je dobré mít na paměti věci, které by vás ve většině zemí světa ani nenapadly.

14. 11. 2018
Kubánka s doutníkem v Havaně

Loni touto dobou jsme publikovali  článek o tom, jak se slaví Vánoce v různých, převážně evropských zemích. Letos jsme se v předvánočním čase zaměřili na země asijské. Ptáte se, co má svátek...

7. 12. 2016
Vánoce ve Vietnamu