5 afrických zemí, po kterých můžete v roce 2019/20 bezpečně cestovat

Datum:

Pokračování článku o bezpečném cestování po Africe. Které země jsou nejbezpečnější? Kam se můžete jako turisti vypravit bez obav? Máme pro vás pět tipů a dva bonusy na závěr.

Step a žirafy v Africe

1. Botswana

Politicky stabilní země v jižní části Afriky a v roce 2019 nejbezpečnější země Afriky – nachází se na 41. příčce mezi Itálií a Bulharskem. Rodiny, zamilované páry i sólo cestovatelé si užijí tuto krásnou zemi. Národní park v deltě řekyOkavango, kde lze na člunech pozorovat zvířata nebo savanu v parku Chobe, který hostí největší populaci slonů na světě. Obdivujte přírodní krásy solných plání Makgadikgadi Pans nebo poušť Kalahari, ve které se nachází oázy plné palem a baobabů. K jezírkům chodí pít divoká zvířata, antilopy, pštrosi, zebry, a samozřejmě i šelmy jako gepardi, šakali a lvi. 
 
Národní park Okawango, Botwana, Afrika

2. Maroko

Proslulé svými tržišti, horami v pohoří Atlas a pouští Saharou, tuto zemi turisté milují. Ačkoliv je muslimská, není zde takové lpění na tradicích jako v jiných arabských zemích. I přesto při užívání si přírodních krás dodržujte místní zvyky.
Chcete vědět, kudy kam v Maroku? Zkuste cestování po berberských vesničkách v Atlasu, začněte ve slavné modré medíně Chefchauenu a pokračujte dál k pohoří M’Goun. Nejvyšší hora severní Afriky je v Maroku a jmenuje se Jebel Toubkal (4167 m). Nebo navštivte města jako Essaouira, Marakéš či velkou středověkou medínu ve městě Fes.

Čtěte více v našem článku: Maroko - mozaika kultur.
 
Maroské hory

3. Rwanda

Překvapení? Rwanda se dnes nazývá Singapurem Afriky a v roce 2017 byla vyhlášena devátou ekonomicky nejbezpečnější zemí světa. To je dlouhá cesta od dob, kdy se zde udála nechvalně proslulá občanská válka – genocida členů kmene Tutsi.
Rwanda je vyspělá, civilizovaná země v tropickém pásmu v oblasti východní Afriky. V pohoří Virunga zde Diane Foster v 60. letech zkoumala gorily a vydat se za nimi do džungle můžete i vy. Nebo navštivte Vulkanický národní park, plný sopek, či safari v národním parku Akagera
 
Pozorování goril ve Rwandě

4. Namibie

Krajina rozlehlých pouští, lákající na dobrodružné road tripy, pozorování úžasné hvězdné oblohy nebo výlety na divoké safari, je známá i svým centrem adrenalinových sportů ve městě Swakopmund. Nízká míra kriminality dělá tuto zemi turisticky atraktivní. Národní park Etosha je považován za klenot mezi africkými národními parky. Bílá solná pánev hostí v mělké vodě hejna růžových plameňáků, ale i žirafy a zebry, slony, antilopy a samozřejmě šelmy. 

Čtěte více v našem článku: Co vědět před cestou do Namibie?
 
Zebry u napajedla v parku Etosha, Namibie, Afrika

5. Ghana

Podle mapy Travel security risk jedna ze dvou bezpečných zemí celé střední, resp. západní Afriky. Bezpečná a politicky stabilní země s perfektním počasím po celý rok. Najdete v ní nádherná pobřežní města a přístavy, pláže, savany plné divokých zvířat, dech beroucí panoramata a moderní města, starobylé pevnosti v Guinejském zálivu i deštný prales. Všude se domluvíte anglicky a je nazývaná Afrikou pro začátečníky
 
Ghana, tropický dešťový prales

Bonusové země

Ostrovy Mauricius a Seychely patří taky do Afriky! Sem se můžete vydat na luxusní tropickou dovolenou.

Čtěte více v našich článcích: Maurícius: záhadně barevná země a Objevte Seychely, pozemský i podmořský ráj

Které další země lze zvážit pro cesty po Africe? Jsou to tyto: Senegal, Benin, Gabon, Zambie a Malawi. Na safari se díky relativní bezpečnosti, i navzdory střednímu riziku, jezdí do Etiopie, Tanzanie a Jihoafrické republiky.

 

Rádi byste vyjeli poznávat Afriku? Kvalitní cestovní pojištění s nonstop asistenční službou v češtině a zapálenými profesionály, kteří vám za všech situací co nejrychleji pomohou, pořídíte u nás, v ERV.
Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: afrikaonline.cz, jonesaroundtheworld.com, safaribookings.com, idnes.cz, travelriskmap.com

Další články

Gastro speciality v České republice - 2. díl

Dnes budeme pokračovat do dalších krajů naší republiky za tradičními dobrotami. Ty můžete objevit při výletech a dovolených, nebo si je díky receptům připravit kdekoli a kdykoli.  

gastro-cechy

Naučte se fotit makro - díl 3

Makrofotografie je tím nejefektnějším způsobem, jak zvěčnit svět kolem nás. Nabízí možnost podívat se na detaily, objevit nové úhly pohledu, zajímavé struktury, jedinečné přírodní úkazy a skrytý půvab...

pampeliska2