Datum:

Nakoupit dárky, uklidit domov, napéct cukroví, pozvat širokou rodinu,... Co místo toho strávit Vánoce na horách nebo u moře? Jaké výhody zažijete, když dáte sbohem vánočnímu maratonu? 

 Výhody vánoc v zahraničí - vánoce na pláži

Lepší počasí

V našich zeměpisných šířkách je to se sněhem na Štědrý den v posledních letech dost bídné. Místo něj je většinou bláto, déšť a šedá obloha. Když vyrazíte na Vánoce na hory, užijete si tu pravou vánoční romantiku se závějemi sněhu, sněhuláky a koulovačkami. S dětmi můžete chytat různé tvary sněhových vloček na čepice a pozorovat je. A nebo se jeďte ohřát do teplých krajin a mějte Vánoce na pláži. Můžete tam stavět hrady z písku, sněhuláky z melounů a užívat si slunečné počasí bez mráčku. 
 
Vánoce na pláži v zahraničí

Zdravější dovolená

Když vyměníte domácího kapra s bramborovým salátem za štědrovečerní večeři v horské chatě, tak ho jistojistě vylyžujete, vyběžkujete, vysnowboardujete nebo vyprocházíte raz dva. Oproti tomu se Vánoce doma na guači s pohádkami nedají srovnat. Vaše tělo vám poděkuje za aktivní odpočinek a plíce za čerstvý horský vzduch. Jestli vyrazíte k moři, tak vás s největší pravděpodobností čeká daleko zdravější jídelníček než tradiční česká vánoční tabule - mořské plody, ryby, čerstvá zelenina a ovoce. Pokud poletíte na Vánoce do Asie, tak si užijete různé pestré asijské speciality. K tomu přidejte koupání, plavání, šnorchlování a potápění a zdravější vánoční dovolená je na světě. Je dost možné, že po Vánocích v exotice nebo na horách přijedete dokonce o pár kil lehčí.
 
Výhody vánoc na horách

Více opravdových dárků

Jestli se chystáte na Vánoce odjet pryč, tak tomu určitě přizpůsobujete i vašeho Ježíška. Možná je pro vás a pro vaše blízké tím nejkrásnějším dárkem možnost odjet z předvánočního shonu, od práce, povinností a odpočinout si. K tomu stačí přidat jen pár drobností, abyste neměli těžká a velká zavazadla, a o svátcích v cizině si nadělíte to nejdůležitější - společný čas. Vánoce mimo stresový kolotoč v klidu a pohodě horské chaty nebo na pláži rozsvítí oči víc než kdejaká vánoční světýlka a osladí život víc než 12 druhů vánočního cukroví.
 
Zimní Vánoce v zahraničí, Vánoční dovolená na sněhu

Méně povinných návštěv

Možná byste se rádi vyhnuli objíždění všech příbuzných, ale prostě se to tak ve vaší rodině dělá. Jde tomu ale uniknout. Když vyrazíte na Vánoce do ciziny, můžete si vybrat, jak vánoční volno strávíte a s kým. Po návratu navštívíte členy rodiny, kdy se vám to bude hodit. Nemusí to být přece na povel 1. svátek vánoční, 2. svátek vánoční,... Vycházíte s celou rodinou skvěle? Vyrazte na Vánoce za hranice všichni. Užijete si je netradičně na novém místě a jako dárky si přivezete spoustu společných zážitků. Vánoce mimo domov jsou ideální také pro ty, kteří už (některé) členy rodiny nemají a hory nebo pláž je o svátcích dokážou rozptýlit od vzpomínek. Na cestách můžou potkat další cestovatele, se kterými si svátky užijí na svahu nebo pod hladinou moře.
 
Vánoce u moře, šnorchlování

Bohatý program

Vánoční svátky se v našich zeměpisných šířkách smrskly na několik málo aktivit - především na potkávání se s rodinou a přáteli a na ochutnávání různých vánočních jídel a cukroví. Místo toho můžete brázdit sjezdovky, číst si u krbu a mít výhled na vrcholky hor a pořádně se dospat bez nařizování si budíku, protože nemůže přijít žádná návštěva. Pokud se rozhodnete pro dovolenou u moře, tak můžete odpočívat se skleničkou v ruce na lehátku a chytat bronz, nebo se vrhnout do vln a šnorchlovat, potápět se a surfovat. Hotely a resorty chystají na vánoční čas a Silvestra většinou bohatý program a různé párty, takže o dobrou zábavu bude rozhodně postaráno.
 
Oslavy Silvestra a Vánoc v cizině

Dáte přednost horám před pláží? Přečtěte si článek s tipy, jak si vybrat zimní dovolenou, o nejlepších sjezdovkách v Evropě, o lyžování na Slovensku, o lyžování v Bulharsku, Gruzii a Rumunsku, o lyžování v Itálii a našich 7 tipů na nejlevnější lyžovačku.

Dáte přednost plážím před horami? Přečtěte si článek Vánoce na pláži, Vánoce po asijsku a inspirujte se v článku Jak se slaví Vánoce ve světě.

Ať se vydáte za exotikou nebo za sjezdovkami, myslete vždy na kvalitní cestovní pojištění. Budou se vám hodit cestovní pojištění K moři a Na lyže.
Vy cestujete. My se staráme.

Další články

Eurovíkend v Paříži: hlavní město Francie se dá navštívit i v zimě

Zima v Paříži je kouzelná, nezapomenutelná a… mimo sezónní! Jak si užít zimní víkend v Paříži?

Plusy a minusy sólo cestování

Váháte, jestli vyrazit na příští cestu sami? Přinášíme vám ověřené, ozkoušené a na vlastní kůži zažité výhody i nevýhody sólo cestování. Nejprve se podíváme na stinné stránky ...

solo-cestovani-nahled-328