Dovolená na podzim? 6 lákavých destinací, které zahřejí i za levno
28. 10. 2016

V našich končinách už léto definitivně skončilo. To ale ještě neznamená, že stále nemáte spoustu dalších příležitostí, jak si užít dovolenou u moře. V některých částech světa totiž ta pravá sezóna teprve začíná. A jako bonus k tomu často ani nemusíte sahat příliš hluboko do kapsy. Pojďme se podívat na výběr těch nejlákavějších z nich.

Egypt

Země pyramid je jednou z nejnavštěvovanějších letovisek, které nabízí all-inclusive dovolené. Na podzim jsou navíc za velmi dostupnou cenu. Egypt nabízí průzračně čisté moře poseté korálovými útesy, takže je to doslova ráj pro milovníky potápění. Na podzim se vyplatí vyrazit do letovisek Hurghada, Marsala Alam, Taba nebo Sharm El Sheikh. Moře tu má teplotu kolem pětadvaceti stupňů a vzduch se vyšplhá až k třicítkám.

Thajsko

S koncem října odchází i období dešťů v exotickém Thajsku - a nastává tedy perfektní příležitost užít si tamní panenské pláže. Vzduch má kolem 30 stupňů a moře dosahuje i sedmadvaceti. Před cestou do Thajska ale nezapomeňte na doporučená očkování, aby se vám dovolená snů rychle nepřeměnila v nepěknou noční můru.

Dubaj

Spojené arabské emiráty lákají především na podzim, kdy tamní teploty klesají z nesnesitelných čtyřicítek na o poznání příjemnější sedmadvacítky. Dubaj nabízí dokonale čisté pláže a bohatý denní i noční život. Je to tak ideální dovolená pro ty, kteří vyhledávají luxusní zážitky.

Karibik

Toužíte po exotickém Karibiku? Tak ten je určitě dostupný i na podzim, a pokud vyrazíte na ostrov Svatá Markéta, vyjde vás i na celkem rozumnou cenu. Isla Margarita totiž sice není tak známá jako třeba Bahami, Dominikánská republika nebo Haity, díky tomu je ale dostupnější. A nabízí všechno, co od Karibiku očekáváte - dokonalé písečné pláže, kokosy, koktejly a surfařské zážitky!

Kanárské ostrovy

Kanáry sice mají o něco chladnější moře, počasí se zde ale i na podzim drží kolem krásných pětadvaceti stupňů. Ne nadarmo se tedy této lokalitě říká ostrovy věčného jara. Kromě plážových radovánek ale Kanáry nabízí také širokou paletu možností, kam vyrazit na výlet. Třeba úchvatnou přírodu národního parku v Tenerife nebo místní aquapark, o kterém jsme psali již dříve.

Kapverdy

Jižně od Kanárů leží souostroví Kapverdy - spolu s all-inclusive, bílým pískem a domorodou kulturou. To všechno získáte i na podzim a navíc za více než přijatelnou cenu. Nechte se zlákat dostupnou exotikou a prohřejte si tělo před nastupující zimou.

Pokud chcete na dovolené ušetřit ještě o trochu více, zkuste sledovat charterové spoje. Často se stává, že uvolňují levné last-minute letenky. A až je budete vyhledávat, nezapomeňte si také sjednat cestovní pojištění. Určitě nechceme malovat čerta na zeď, ale pokud by se cokoli stalo, mohla by se levná dovolená velice snadno proměnit v nejdražší zážitek vašeho života. Myslete na to proto dopředu.

Kopce plné sněhu a kolem dokola nikdo jiný - jen vy sami a pár kamarádů v zimních horách. A nepotřebujete vleky! Už se nemůžete dočkat, až se na svahu zaklikatí vaše stopa v panenském sněhu?

4. 2. 2021
Skialpová túra

Bulharská střediska nabízí milovníkům zimních sportů v současné situaci výjimečné podmínky. Až do pátku 29. 1. 2021 šlo o jediné místo v Evropě, kam jsme mohli bez negativního testu na covid-19. 

28. 1. 2021
Lyžování v Bulharsku