Dovolená na podzim? 12 lákavých destinací, které zahřejí i za levno

Datum:

plaz-nohy-683-346

Sotva se vrátíte z letní dovolené, opře se do toho podzimní chlad. Člověk by hned začal plánovat, kam se uchýlit před plískanicí, která je cítit ve vzduchu. Pojďte se s námi inspirovat a rozhodněte sami, co bude letos v podzimních dovolených trendy, a co bude úplně out.

Egypt – anebo Maroko?

Pláž Hurghada, Egypt

Baví vás země pyramid? Je jednou z nejnavštěvovanějších destinací, které nabízí all-inclusive dovolené. Na podzim jsou navíc za velmi dostupnou cenu. Léto v Egyptě ještě nekončí. Čím víc na jih, tím větší jistota, že až do října nebude špatné počasí.

Na podzim se vyplatí vyrazit do letovisek Hurghada, Marsala Alam, Taba nebo Sharm El Sheikh. Moře tu má teplotu kolem pětadvaceti stupňů a vzduch se vyšplhá až k třicítce. Lidí méně a pouštních veder taky pomálu. Super!

Maroko, brána ve Fezu

Máte raději poznávání cizích kultur než potápění se a resorty? Pak si zaleťte třeba do barevného Maroka!

V Maroku vás čekají dobrodružství; pohostí vás tu mátovým čajem, zajdete se vykoupat do hammámu, a i koupání v moři se jistě dočkáte. Navíc máte celou tuto krásnou zemi k procestování. Městečka se starobylými medínami, pohoří Atlas se 4 tisícovkami, jezera a vodopády, tržiště i poušť na Sahaře.

Váháte? Přečtěte si dalších 6 důvodů, proč letos navštívit právě Maroko.

Thajsko – anebo Vietnam?

Thajská pláž

S koncem října končí i období dešťů v exotickém Thajsku a nastává perfektní příležitost užít si tamní písečné pláže. Vzduch má kolem 30 stupňů celsia a moře dosahuje i sedmadvaceti. Kromě pláží vás čeká nesčetně výletů na ostrovy, do mořských národních parků, buddhistických chrámů a jistě i do nejvybranějších restaurací.

Vietnam - pohoří Sapa

Zdá se vám Thajsko plné turistů a chtěli byste něco méně poznačené náporem ostatních cizinců? Vyzkoušejte Vietnam. Nebude na vás čekat taková infrastruktura a pohodlíčko, ale o to víc opravdových zážitků, dosud nezkažených komercí.

Ochutnáte vietnamský street-food v jeho domovině, zjistíte, že Sapa je jméno velkého pohoří, prohlédnete si stovky chrámů, a třeba navštívíte i slavnou zátoku Ha Long se zalesněnými skálami, které vystupují přímo z mořské hladiny.

Navštivte Vietnam s naším dalším článkem.

Dubaj – anebo africké ostrovy?

Dubaj

Spojené arabské emiráty (SAE) lákají především na podzim, kdy tamní teploty klesají z nesnesitelných čtyřicítek na o poznání příjemnější sedmadvacítky. Dubaj nabízí čisté pláže a bohatý denní i noční život. Je ideální dovolenou pro ty, kdo vyhledávají luxusní městské zážitky (koukněte na článek Dubaj, cesta do jiného světa).

Pro dokonalou plážovou dovolenou s běloskvoucím pískem a čistým mořem se z Dubaje přesuňte do sousedního emirátu Rás al-Chajma.

Ostrov Maurícius z výšky

Ale SAE nejsou jedinou zemí, která má v tomto ročním období příjemné počasí! Na jižním konci Afriky čeká na návštěvu několik nádherných exotických ostrovů.

Přečtěte o nich v našich článcích - Maurícius: záhadně barevná země a Objevte Seychely, pozemský i podmořský ráj.

Hodit se vám z těchto končin může i tip na Zanzibar, nebo nápad na aktivní dovolenou, spojenou s ochutnáváním rumu na nejvzdálenějším evropském ostrově, kreolském Reúnion!

Karibik, ale i Střední Amerika

Pláž v Karibiku

Toužíte snad po exotickém Karibiku? Tak ten je skvěle dostupný i na podzim, a pokud vyrazíte na ostrov Svatá Markéta, může se vám exotická dovolená povést i za nižší než očekávanou cenu.

Isla Margarita není tak známá jako třeba Bahamy, Dominikánská republika nebo Haiti, ale díky tomu je mnohem dostupnější a nabízí všechno, co od Karibiku očekáváte - dokonalé písečné pláže, kokosy, koktejly a surfařské zážitky!

Pro aktivní cestovatele se zase nabízí cestování po Kostarice nebo Nikaragui. Tyto dvě země, ležící u Karibského moře, oplývají divokými džunglemi, mnohými zvířaty a rostlinami, velkými jezery, sopkami, na které se dá vylézt a pak samozřejmě bílými karibskými plážemi a ostrůvky.

Čtěte o tom všem víc v článku: Kostarika a Nikaragua, to nejlepší ze Střední Ameriky.

 

Kanárské ostrovy – anebo Maledivy?

Kanárské ostrovy

Sopečné Kanárské sice mají o něco chladnější moře, počasí se zde i na podzim drží kolem krásných pětadvaceti stupňů. Ne nadarmo se této lokalitě říká Ostrovy věčného jara. Kromě plážových radovánek Kanáry nabízí i širokou paletu možností, kam vyrazit na výlet.

Úchvatné scenérie najdete například v sopečném národním parku Pico del Teide na Tenerife, nebo ve vavřínových pralesech.

Přehled charakteru všech pěti ostrovů najdete v článku Kanárské ostrovy, tipy na různé zajímavé aktivity zase v článku: Kanárské ostrovy – co zažít kromě koupání v moři.

Maledivy

A teď vám to trochu ztížíme, nebude lepší si místo toho zaletět na písečné Maledivy? Ale jen pokud máte dost času, protože v na tomto souostroví je tak snadné se ztratit v jedné z mnoha lagun a opuštěných písečných ostrůvcích.

O tom Jak si nejlépe užít Maledivy jsme psali zde.

Kapverdy – anebo raději Bali?

Pláž Kapverdy, Cape Verde

Dobře. Trochu vás taháme za fusekli. Nemusíte letět až tak daleko. Jižně od Kanárů ještě leží souostroví Kapverdy (Cape Verde) - spolu s možností všeho all-inclusive, s úchvatně bílým pískem a místní kulturou. To všechno získáte na podzim za více než přijatelnou cenu.

Bali, hinduistický rituál

No anebo si přece jen zaletíte dál, a pokud ne Maledivy, tak co třeba Indonésie a na Bali? Poznávat místní kulturu, cvičit jógu na břehu moře, procházet se po buddhistických chrámech a královských palácích, koupat se ověšení korálky v moři a užívat si asijskou nenucenost? To je ale dilema.

Pomoct vám při rozhodování můžou naše články: Proč je Bali rájem na světě a cestopis Indonésií a Bali.

A to je pro dnešek všechno. Vybrali jste si?

Čím větší dálavy, do kterých poletíte, tím více myslete na cestovní pojištění. Pořiďte si to kvalitní u nás. Pokud cestujete více než 3krát ročně, vyplatí se vám to celoroční. Nikdy vás nenechá ve štychu.
Vy cestujete. My se staráme.

Další články

Dovolená na podzim? 12 lákavých destinací, které zahřejí i za levno

V našich končinách už léto definitivně končí. To ale ještě neznamená, že stále nemáte spoustu dalších příležitostí, jak si užít dovolenou u moře ...

plaz-nohy-328-166

Ohřejte se ve španělské Málaze

Když začne počasí v České republice připomínat Londýn, je nejvyšší čas poohlédnout se po letenkách do teplých krajin. Nemusíte hned do jihovýchodní Asie, Egypta nebo na Kanárské ostrovy. I v Evropě si můžete užít krásné počasí.

malaga-03